Katowice/XXVI Festiwal A Part: Teatr A Part „Faust” – widowisko plenerowe

Zdjęcie: Katowice/XXVI Festiwal A Part: Teatr A Part „Faust” – widowisko plenerowe

Teatr A Part

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part zostanie pokazany spektakl plenerowy Teatru A Part pt. FaustUwaga! Spektakl dla widzów doroslych.

Faust jest autorskim widowiskiem plenerowym Teatru A Part, dotykającym kwestii kruchości, trudu i tajemnic ludzkiej egzystencji w kontekście towarzyszących jej popędów i emocji. Przedstawienie jest osnute na kanwie mitu faustycznego i nawiązuje do wątków zawartych w dwóch najsłynniejszych dziełach faustowskich: zwłaszcza Tragicznych dziejach doktora Faustusa Marlowa, ale też Fauście Goethego, nie jest jednak adaptacją znanych literackich pierwowzorów. Historia faustyczna oraz alchemiczny sztafaż są tu pretekstem do kreowania teatralnych obrazów dotyczących dwoistości natury ludzkiej, rozpostartej między młodością i starością, potrzebą ciała i ducha, seksualnymi siłami i pędowi ku śmierci, potrzebą poznania i zagubienia, intelektem i emocjami. Na poziomie opowieści to historia o kobiecie i zadurzonym w niej mężczyźnie, zaplątanym w obsesyjną spiralę uczuć. Świat, w którym rozgrywa się spektakl to emocjonalny sabat, odbywający się w głowie bohatera. Podobnie jak w poprzednich przedstawieniach plenerowych teatru opowiadana w Fauście historia to w istocie mroczny egzystencjalny melodramat. Pod względem formalnym spektakl zawiera wszystkie cechy stylu Teatru A Part, znane z wcześniejszych produkcji plenerowych teatru. W tym bezsłownym spektaklu zostają ponownie użyte surowe, metalowe konstrukcje, żywioły, obrazy obnażanego ciała jako medium sensów i znak transformacji oraz ekspresyjne, fizyczne aktorstwo.

Scenariusz, reżyseria, scenografia: Marcin Herich
Muzyka: fragmenty utworów Autopsia, The Dead Hours, C-Schulz, Dark Sanctuary, G. Santaolalla, E. Goldenthal, R. Sakamoto, M. Matyasik i Nat King Cole
Występują: Alina Bachara, Daniel Dyniszuk, Maciej Dziaczko, Jakub Kabus, Grzegorz Król, Cezary Kruszyna, Dariusz Piotrowski, Monika Wachowicz, Marta Zielonka
Premiera: 2009

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Katowice: Boisko Uniwersytetu Śląskiego

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close