Kazimierz Dolny/CK Lublin: „Botanic body” – oprowadzanie performatywne z Magdą Jędrą

Zdjęcie: Kazimierz Dolny/CK Lublin: „Botanic body” – oprowadzanie performatywne z Magdą Jędrą

Magda Jędra, fot. J. Wittchen

Wersja do druku

Udostępnij

Intencją warsztatu jest zaproszenie uczestników na półtoragodzinny spacer i zaproponowanie kilku prostych ćwiczeń percepcyjnych. Poprowadzi go tancerka i choreografka Magda Jędra.

 

Obok mojej pierwszej fascynacji sztuką, staję się coraz bardziej uważną obserwatorką procesów zachodzących w przyrodzie, docierając do swojej pierwotnej fascynacji otaczającym mnie światem. Wyrastając ze swojej kognitywnej ułomności dotyczącej percepcji roślin z przyjemnością odkrywam ten nowy wszechświat. To doświadczenie bezustannie wpływa na moją artystyczną praktykę – mówi prowadząca Magda Jędra.

 

Tancerka chce opowiedzieć o swoich dotychczasowych poszukiwaniach i zaproponować proste praktyki ruchowe. Cieszy ją, gdy kontakt z przyrodą budzi u innych ludzi podobne uczucia, podobne spostrzeżenia lub to, że ktoś nagle dostrzega coś, co przez lata pozostawało dla niego niewidoczne. Chce aby w płynny, bezstresowy sposób, bez wyciągania nikogo z wygodnego krzesła w teatrze, w granicach na jakie sobie pozwoli stał się aktywnym uczestnikiem warsztatu.

 

Magda Jędra – tancerka, performerka, choreografka. Współzałożycielka grupy Good Girl Killer. Autorka spektakli m.in. Europa. Śledztwo, Królestwo, What’s wrong with happiness, Le pas Jaques, Lotta i Gula. Otwarta na działania w różnych przestrzeniach i na współpracę z amatorami różnych sztuk performatywnych. Wynikiem niskiej skłonności do klasyfikowania sztuki są jej performatywne kolaże. Pierwszym założeniem w pracy nad spektaklem jest praca w procesie a najważniejszą motywacją szukanie specyficznej i właściwej jakości ruchu dla zbudowania wyrazistej wypowiedzi. Lubi zdecydowane i niekonwencjonalne rozwiązania. Ostatnia fascynacja to zioła, pąki i pędy. Próbuje rozpoznać to co rośnie dookoła. Uważna konsumentka. Mieszka w Sopocie.

 

Botanic body – oprowadzanie performatywne

 

Miejsce: Kazimierz Dolny, 30 maj, godz. 10.30 i 12.30

Wstęp wolny / zapisy. W spacerze może wziąć udział maksymalnie 15 osób. Obowiązuje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod adresem: studiokzmrz@gmail.com.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:30

Kazimierz Dolny

godz. 12:30

Kazimierz Dolny

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close