Kielce / 22. Festiwal Tańca w Kielcach: „Zobacz Jazz. Golden Ages” – chor. Jean Charles Zambo JoYsS oraz premiera „The Black Wedding” – chor. Hope Maimane

Zdjęcie: Kielce / 22. Festiwal Tańca w Kielcach: „Zobacz Jazz. Golden Ages” – chor. Jean Charles Zambo JoYsS oraz premiera „The Black Wedding” – chor. Hope Maimane

22. Festiwal Tańca w Kielcach. „Zobacz Jazz. Golden Ages” chor. Jean Charles Zambo JoYsS oraz premiera „The Black Wedding”, chor. Hope Maimane. Plakat: materiały własne organizatora.

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na ostatni wieczór tańca odbywający się w ramach 22. Festiwalu Tańca w Kielcach. Zaprezentowane zostaną dwa spektakle w technice jazzowej: Zobacz Jazz. Golden Ages w choreografii. Jeana Charlesa Zambo JoYsS’a oraz premiera The Black Wedding w choreografii Hope Maimane.

Wersja do druku

Udostępnij

I część wieczoru:

Zobacz Jazz. Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Club to pierwszy przystanek w podróży do Złotego Wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki. Symbolizuje znaczenie jazzu, jego roli w rozwoju kultury tanecznej, a także formę uznania czarnych artystów, ówczesnej białej, zamożnej klienteli. Spotykały się tam pokolenia mistrzów i uczniów, dla których taniec był wspólnym radosnym światem. Kolejny przystanek to Savoy Ballroom: miejsce, w którym zarówno czarni jak i biali mogli zapomnieć o segregacji rasowej oraz wspólnie tańczyć na jednej scenie. To jazzowa rewolucja, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu. Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styli jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

Twórcy:

Choreografia Jean Charles Zambo / JoYsS/

Scenografia Grzegorz Pańtak, Jaśmina Parkita

Kostiumy – Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale Mister Dynamite, Jean Charles Zambo JoYsS

Opracowanie światła – Grzegorz Pańtak

Wizualizacje – Jaśmina Parkita

Spektakl współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca, finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

II część wieczoru:

Premiera: The Black Wedding

The Black Wedding, czyli Czarny Ślub to najnowsza inscenizacja Kieleckiego Teatru Tańca, zrealizowana przez południowoafrykańskiego choreografa Hope Maimane.Spektakl opowiada historię pary młodej, której związek mierzy się z wieloma trudnymi sytuacjami.

W centrum jest zdrada i ślub, widz już przed ślubem wie, że ta para ma sekrety, wszyscy cieszymy się na weselu, ale wiemy, że to nie potrwa długo, bo znamy ich mroczne sekrety – mówi Hope Maimane, choreograf.

Zaprosiliśmy pierwszy raz do współpracy Hope’a, który ma niesamowitą energię, jest dla nas takim wyzwaniem ruchowym, bo łączy w sobie wiele technik, łączy modern, contemporary, ma doświadczenia z tańcem jazzowym, gdzieś przemieszcza się ta neo-klasyka, próbujemy to wszystko w tym spektaklu znaleźć – mówi Małgorzata Ziółkowska, kierownik baletu KTT.

Twórcy:

Choreografia – Hope Maimane

Scenografia – Luigi Scoglio, Grzegorz Pańtak

Kostiumy – Hope Maimane

Opracowanie światła – Grzegorz Pańtak

Wizualizacje –  Grzegorz Kaczmarczyk

W obu spektaklach wystąpią artyści Kieleckiego Teatru Tańca.

Bilety i karnety na wydarzenia dostępne są w rezerwacji: 41 361 27 46 oraz on-line na stronie: Bilety24 – Kielecki Teatr Tańca.  Bilety można zakupić również w kasie Kieleckiego Teatru Tańca.

KALENDARIUM

premiera •

godz. 18:00

Kielce: Kielecki Teatr Tańca, pl. Moniuszki 2B

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close