Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Ballady Mickiewicza tanecznie” – chor. Katarzyna Myrda, Dawid Pieróg

Zdjęcie: Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Ballady Mickiewicza tanecznie” – chor. Katarzyna Myrda, Dawid Pieróg

Kielecki Teatr Tańca „Ballady Mickiewicza tanecznie” - chor. Katarzyna Myrda, Dawid Pieróg. Fot. materiały własne organizatora

Kielecki Teatr Tańca zaprasza do obejrzenia spektaklu Ballady Mickiewicza tanecznie.

Wersja do druku

Udostępnij

To widowisko, wystawiane w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą wydania Ballad i romansów Adama Mickiewicza, jest skierowane do wszystkich grup wiekowych w oparciu o ballady: Świtezianka, Dudarz i Lilije. Biorą w nim udział zawodowi artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz aktor-wokalista Marek Tercz. W sposób poetycki w spektaklu przeplata się słowo, muzyka i taniec.

Utwory te pochodzą z widowiska pt. Ballady bez romansów Mickiewicz wzruszony, zrealizowanego w listopadzie 2021 roku w ramach programu Przestrzenie Sztuki realizowanego przez KTT ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca. Współpraca Fundacja Jutroopera.

Realizatorzy:

Dramaturgia: Michał Znaniecki
Choreografia: Katarzyna Myrda (Lilije), Dawid Pieróg („Świtezianka”)
Aranżacje muzyczne: Joanna Piwowar-Antosiewicz;
Muzyka w wykonaniu (nagranie): Zespół Trzy Dni Później oraz Marek Tercz
Reżyseria światła: Dariusz Albrycht

Więcej informacji: link

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close