Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Święto wiosny”, „Stół bez szczęścia”

Zdjęcie: Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Święto wiosny”, „Stół bez szczęścia”

Grafika: Michał Brzozowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru: Święto wiosny w choreografii Angelina Preljocaja i Stół bez szczęścia w choreografii Elżbiety Szlufik-Pańtak.

Święto wiosny

Premiera Święta wiosny w choreografii Angelin Preljocaja odbyła się w 2001 roku w Staatsballett Berlin. W premierze udział wzięli tancerze Ballet Preljocaj i Staatsballett Berlin. Preljocaj rozgrywa akcję spektaklu w minimalistycznej scenografii. W przestrzeni, w której dokonana zostanie ofiara, znajdują się sześciany imitujące trawiasty grunt. Ta oszczędna, surowa sceneria uwydatnia pierwotną, silną relację pomiędzy naturą a człowiekiem. Staje się nie tyle tłem, co współuczestnikiem barbarzyńskiego obrzędu. Choreografia Preljocaja uwydatnia rozdźwięk pomiędzy konstytutywnym, pierwotnym związkiem człowieka z naturą, a kruchą, złudną relacją z drugim człowiekiem. Dramatyzm rozgrywających się wydarzeń spotęgowany jest realistycznym ukazaniem relacji i agresji.

Trailer

Święto wiosny /Le Sacre du Printemps/
muzyka: Igor Strawiński
choreografia: Angelin Preljocaj
Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
Wykonanie spektaklu odbywa się za zgodą wydawnictwa Boosey & Hawkes

Spektakl jest przeznaczony dla widzów dorosłych.

Stół bez szczęścia

Spektakl stanowi opowieść o samotności i walce o uwagę drugiego człowieka. Ukazuje przeżycia dziecka, które jest bacznym obserwatorem i świadkiem relacji istniejących między rodzicami. Spektakl w bardzo emocjonalny sposób ilustruje radość dziecka, przeżywaną w czasie harmonijnej relacji rodzinnej oraz smutek i strach w czasie niezgody między ukochanymi osobami.

Choreografia: Elżbieta Szlufik – Pańtak

Muzyka: Abel Korzeniowski
Tańczą: dziecko: Małgorzata Kowalska, matka: Ewelina Kubot-Łącka, ojciec: Grzegorz Pańtak

Czas trwania: 20 min.

Bilety w cenie 30, 40, 50 zł do nabycia w kasie teatru (wejście od kawiarni Antrakt) od 6 października w godz. 14.00 – 17.00. Rezerwacje pod nr tel. 41 36 76 712 lub e-mailem: impresariat@ktt.pl.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Duża Scena

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close