Kielce/Polska Sieć Tańca 2018/XVIII Festiwal Tańca Kielce 2018: Kielecki Teatr Tańca „Fragment/akcja” – chot. Karolina Garbacik i Anna Nowicka „Raw Light”

Zdjęcie: Kielce/Polska Sieć Tańca 2018/XVIII Festiwal Tańca Kielce 2018: Kielecki Teatr Tańca „Fragment/akcja” – chot. Karolina Garbacik i Anna Nowicka „Raw Light”

Fot. Aleksander Joachimiak

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczoru w ramach XVIII Festiwalu Tańca Kielce 2018: Fragment/akcja Kieleckiego Teatru Tańca w choreografii Karoliny Garbacik oraz Raw Light Anny Nowickiej. Pokaz spektaklu Anny Nowickiej odbywa się jednocześnie w ramach pokazów Polskiej Sieci Tańca. Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju.

Fragment/akcja

Fragment / część wyodrębniona

Akcja / działanie zorganizowane

Fragmentacja / podział całości

CAŁOŚĆ/FRAGMENT/AKCJA/FRAGMENT-AKCJA/…

Muzyka: David Lang, Łukasz Poszwa 

Kostiumy: Karolina Garbacik

Reżyseria światła: Karolina Garbacik

Obsada: Joanna Polowczyk, Marta Starostecka, Izabela Zawadzka, Tomasz Słomka, Mateusz Wróblewski

Raw Light

Spektakl powstał z ogromnej potrzeby bycia na scenie i „przetańczenia” tematów, które artystka badała przez ostatnich sześć lat: uwagi, snów i wyobraźni. Raw Light jest wymierną, fizyczną podróżą stającego się ciała; ulotną próbą nadania formy nieustannie zmieniającemu się doświadczeniu, działaniem umożliwiającym wyłonienie się migoczących obrazów; bezpośrednim uobecnieniem płynnego, wielowarstwowego ciała kalejdoskopowego, które tańczy w surowym świetle na styku realnego i wyobrażonego, odczuwanego i śnionego, odważnie wskazując niewidzialne i nieznane; język, oczy i kończyny zwrócone ku jasności. Z naciętej tkanki czasu i przestrzeni wyrasta trwałe zaufanie.

Koncepcja, choreografia i wykonanie : Anna Nowicka

Muzyka : Klaus Janek

Kostium : Kiss the Future / Tanja Padan

Reżyseria światła : Aleksander Prowaliński

Fotografia : Katarzyna Szugajew

Premiera : 26/01/2017, DOCK11, Berlin;

Kolejne pokazy : 27/01/2017, DOCK11, Berlin;

26/02/2017, STS, Teatr Studio, Warszawa; 25 – 26/05/2016, DOCK11, Berlin;

Strona internetowa : www.annanowicka.com

Ogromne podziękowania dla: DOCK11 i Petera Pleyera, Fabrik Potsdam, Richarda Aslana, Bonnie Buckner, Chrisa Gylee, Sanji Gergoric, Claudii Hill, Jessici Ekomane Etoua, Tabei Xenia Magyar, Lulu Obermayer, Tanji Padan, Aurory Rodriguez, Katarzyny Szugajew oraz dla Mateusza Szymanówki, który zainicjował proces twórczy artystki

Anna Nowicka jest absolwentką eksperymentalnej szkoły tańca SEAD w Salzburgu, Ernst-Busch/HZT w Berlinie oraz wydziału psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej artystyczne poszukiwania skupiają się na relacji pomiędzy śniącym ciałem a ciałem

tańczącym, a zwłaszcza na zagadnieniach choreografii wyobrażonego. W ramach swojej praktyki zgłębia wielorakie perspektywy patrzenia oraz możliwości wykorzystania różnych punktów widzenia jako narzędzi do odkrywania i ujawniania wszelkich możliwych, z pozoru oku niedostępnych, obrazów. Choreografowanie postrzega jako nieustanne badanie związku i napięcia między procesem twórczym a jego rezultatem (rozumianym także jako poszukiwań produkt uboczny). Anna ogromnie ceni współpracę

artystyczną z Rosalind Crisp i Peterem Pleyerem. Jej indywidualna praktyka choreograficzna od 2010 roku (udziału w Solo Projekcie) związana jest z Art Stations Foundation w Poznaniu. Anna jest laureatką wielu nagród i stypendiów, m.in. DAAD Preis, Studienstiftung des deutschen Volkes, Tanzstipendium miasta Berlina; jej spektakl fire is raging in your hair wygrał festiwal 100 GRAD w HAU w Berlinie (2012), a solo: truth is just a plain picture. said bob. znalazło się w programie Polskiej Platformy Tańca 2012. Obecnie Anna studiuje na trzecim roku studiów doktoranckich na wydziale aktorskim PWSTvFiT w Łodzi, oraz jest praktykantką w The School of Images dr Catherine Shainberg i rozwija pracę ze snami u Bonnie Buckner, dzieląc swoje życie między Berlin a Polskę.

Polska Sieć Tańca i Partnerzy (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Kielce: Kielecki Teatr Tańca, plac Moniuszki 2B

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close