Kielce/Przestrzenie Sztuki: „Film and Edit THE DANCE!” – warsztaty filmowania i montażu tańca

Zdjęcie: Kielce/Przestrzenie Sztuki: „Film and Edit THE DANCE!” – warsztaty filmowania i montażu tańca

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Film and Edit THE DANCE! to projekt, który wychodzi naprzeciw rozwijającej się produkcji filmów artystycznych, filmów tańca oraz stałej obecności tańca artystycznego w filmach i reklamie. Warsztaty sztuki operatorskiej i montażu adresowane są do twórców zajmujących się tym tematem. Ich program opiera się na połączeniu teorii z praktyką, a głównym celem jest zapoznanie uczestników ze specyficznymi zasadami filmowania tańca oraz podniesienie ich praktycznych i technicznych umiejętności operatorskich i montażowych.

Program warsztatów:

Część teoretyczna to wykłady wprowadzające z teorii filmowania i montażu, w tym zagadnienia takie jak język filmowy, konstrukcja filmu, oś filmu, zasady kompozycji, perspektywa, plany filmowe, ruch kamery, reguły optyki filmowej i wykorzystanie światła. W ramach analizy warsztatowej konkretnych przykładów (case study) uczestnicy przyjrzą się dobrym i złym wzorcom kadrowania, montażu, filmowej osi akcji. Pod kierunkiem zawodowych realizatorów filmowych (reżyser, operator, montażysta i inni) zobaczą i przeanalizują (w celach edukacyjnych) fragmenty nagradzanych na festiwalach filmów tanecznych.

Część praktyczna to zajęcia z operatorami odbywające się na profesjonalnej scenie i w salach baletowych, gdzie zespół artystów performerów pod okiem reżysera/choreografa będzie tworzył materiał ruchowy, w trakcie którego uczestnicy warsztatów będą praktycznie nagrywać ruch i taniec.

Zajęcia poprowadzą uznani eksperci sztuki filmowej posiadający wieloletnie doświadczenie w filmowaniu tańca, a także laureaci prestiżowych nagród na festiwalach międzynarodowych (m.in. Sundance, BAFTA, Cannes, FPFF w Gdyni):

Sebastien Goyon  reżyser filmowy, dyrektor kreatywny

Paolo Rudelli  multiartysta: operator, scenograf, reżyser światła, artysta wideo, choreograf, tancerz

Michał Sosna  operator

Katarzyna Leśniak  montażystka, producentka

Aleksandra Machnik  producentka

Efektem warsztatów będą wyprodukowane pod okiem ekspertów etiudy filmowe, opublikowane na stronie i w mediach społecznościowych Kieleckiego Teatru Tańca oraz na portalach społecznościowych uczestników warsztatów.

Zgłoszenia:

Nabór kandydatów trwa do 3 listopada 2020 roku.

Do udziału w warsztatach zaproszonych zostanie dwunastu twórców, wyłonionych na podstawie listu motywacyjnego, a także dostarczonego materiału filmowego, przedstawionego do wglądu komisji kwalifikującej.

Do pobrania:

Formularz zgłoszenia

Regulamin

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: dancefilm@ktt.pl

Warsztaty odbywają się w ramach pilotażowej edycji projektu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem projektu w Kielcach jest Kielecki Teatr Tańca. 

Kielecki Teatr Tańca jako operator projektu w Kielcach pragnie wprowadzić ten rodzaj udoskonalania i rozwijania artystycznej kreacji tanecznej jako projekt cykliczny.

Koszt:

Udział uczestników warsztatów odbędzie się na podstawie stosownego porozumienia z Operatorem. Akredytacja przyjętej osoby będzie płatna i planowana jest opłata w wysokości: 100 zł.

Producent wykonawczy KTT

Kurator   Aleksandra Machnik

Partner M7 Production

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Kielce: Sale baletowe oraz scena Kieleckiego Teatru Tańca, pl. Moniuszki 2 B

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close