Warsztaty

Kielce/Przestrzenie Sztuki: „Film and Edit THE DANCE!” – warsztaty filmowania i montażu tańca

Zdjęcie: Kielce/Przestrzenie Sztuki: „Film and Edit THE DANCE!” – warsztaty filmowania i montażu tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Film and Edit THE DANCE! to projekt, który wychodzi naprzeciw rozwijającej się produkcji filmów artystycznych, filmów tańca oraz stałej obecności tańca artystycznego w filmach i reklamie. Warsztaty sztuki operatorskiej i montażu adresowane są do twórców zajmujących się tym tematem. Ich program opiera się na połączeniu teorii z praktyką, a głównym celem jest zapoznanie uczestników ze specyficznymi zasadami filmowania tańca oraz podniesienie ich praktycznych i technicznych umiejętności operatorskich i montażowych.

Program warsztatów:

Część teoretyczna to wykłady wprowadzające z teorii filmowania i montażu, w tym zagadnienia takie jak język filmowy, konstrukcja filmu, oś filmu, zasady kompozycji, perspektywa, plany filmowe, ruch kamery, reguły optyki filmowej i wykorzystanie światła. W ramach analizy warsztatowej konkretnych przykładów (case study) uczestnicy przyjrzą się dobrym i złym wzorcom kadrowania, montażu, filmowej osi akcji. Pod kierunkiem zawodowych realizatorów filmowych (reżyser, operator, montażysta i inni) zobaczą i przeanalizują (w celach edukacyjnych) fragmenty nagradzanych na festiwalach filmów tanecznych.

Część praktyczna to zajęcia z operatorami odbywające się na profesjonalnej scenie i w salach baletowych, gdzie zespół artystów performerów pod okiem reżysera/choreografa będzie tworzył materiał ruchowy, w trakcie którego uczestnicy warsztatów będą praktycznie nagrywać ruch i taniec.

Zajęcia poprowadzą uznani eksperci sztuki filmowej posiadający wieloletnie doświadczenie w filmowaniu tańca, a także laureaci prestiżowych nagród na festiwalach międzynarodowych (m.in. Sundance, BAFTA, Cannes, FPFF w Gdyni):

Sebastien Goyon  reżyser filmowy, dyrektor kreatywny

Paolo Rudelli  multiartysta: operator, scenograf, reżyser światła, artysta wideo, choreograf, tancerz

Michał Sosna  operator

Katarzyna Leśniak  montażystka, producentka

Aleksandra Machnik  producentka

Efektem warsztatów będą wyprodukowane pod okiem ekspertów etiudy filmowe, opublikowane na stronie i w mediach społecznościowych Kieleckiego Teatru Tańca oraz na portalach społecznościowych uczestników warsztatów.

Zgłoszenia:

Nabór kandydatów trwa do 3 listopada 2020 roku.

Do udziału w warsztatach zaproszonych zostanie dwunastu twórców, wyłonionych na podstawie listu motywacyjnego, a także dostarczonego materiału filmowego, przedstawionego do wglądu komisji kwalifikującej.

Do pobrania:

Formularz zgłoszenia

Regulamin

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: dancefilm@ktt.pl

Warsztaty odbywają się w ramach pilotażowej edycji projektu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Operatorem projektu w Kielcach jest Kielecki Teatr Tańca. 

Kielecki Teatr Tańca jako operator projektu w Kielcach pragnie wprowadzić ten rodzaj udoskonalania i rozwijania artystycznej kreacji tanecznej jako projekt cykliczny.

Koszt:

Udział uczestników warsztatów odbędzie się na podstawie stosownego porozumienia z Operatorem. Akredytacja przyjętej osoby będzie płatna i planowana jest opłata w wysokości: 100 zł.

Producent wykonawczy KTT

Kurator   Aleksandra Machnik

Partner M7 Production

inne wydarzenia

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close