Kielce/XII Festiwal Tańca Kielce: kino tańca „Pina” (2D)

Zdjęcie: Kielce/XII Festiwal Tańca Kielce: kino tańca „Pina” (2D)

Z materiałów XII Festiwalu Tańca Kielce

Wersja do druku

Udostępnij

Pina to pełnometrażowy film tańca zrealizowany w technice 3D, z udziałem zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch, poświęcony fascynującej i unikalnej twórczości zmarłej latem 2009 roku wspaniałej choreografki. Dzieło to jest hołdem złożonym Pinie Bausch przez Wima Wendersa. Reżyser zaprasza nas do wzięcia udziału w zmysłowej podróży – poprzez olśniewający obraz w głąb nieznanego wymiaru: na deski legendarnego teatru oraz na ulice i w okolice Wuppertalu, który przez ponad 35 lat był dla Piny Bausch domem i miejscem pracy twórczej. Podczas XII Festiwalu Tańca Kielce film zostanie pokazany w 2D. 

Tworzą go wybrane choreografie ze spektakli Café Müller, Święto wiosny (Le sacre du printemps), Pełnia księżyca (Vollmond) i Miejsce schadzek (Kontakthof), subtelnie wplecione w tkankę dzieła materiały zdjęciowe i dźwiękowe z życia artystki, a także zarejestrowane wiosną 2010 roku w technice 3D występy solowe oraz osobiste wspomnienia członków zespołu Tanztheater Wuppertal, którzy tańcem opowiadają o precyzyjnym, krytycznym, a zarazem kochającym spojrzeniu mentorki.

Bilety w cenie 10 zł  do nabycia w kasie Kina WDK tel. 41 365 51 48. 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kino Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach, ul. ks. Piotra Ściegiennego 2, 25-033 KIELCE

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close