Kielce/XII Festiwal Tańca Kielce: „Tranzyt Wenus” KTT i „Święto Wiosny”PBN

Zdjęcie: Kielce/XII Festiwal Tańca Kielce: „Tranzyt Wenus” KTT i „Święto Wiosny”PBN

Fot. Ewa Krasucka

Wersja do druku

Udostępnij

Tranzyt Wenus

Wyjątkowa chwila w życiu Wenus stała się dla choreografów inspiracją do stworzenia spektaklu ukazującego zagrożoną utratą miłości harmonię Wszechświata: Wenus nie pozostaje sama w walce o własne istnienie. Jej największy sprzymierzeniec – Słońce, nieustannie walczy o jej przetrwanie z zajadłym przeciwnikiem Marsem – walecznym, niszczycielskim i pełnym zła. Kto wygra? Jak skończy się ten odwiecznie powtarzający się Tranzyt Wenus? Taneczna forma spektaklu zbudowana jest z połączenia różnych dziedzin tańca scenicznego (balet, taniec jazzowy, taniec współczesny) i nowych styli pop kulturowych (hip hop). Ta różnorodność pozwala zdaniem choreografów uzyskać szersze możliwości wyartykułowania tańcem skrajności uczuć: budującej miłości i niszczycielskiej nienawiści.

choreografia: Stacy Boeddeker i Richard Palomino
scenografia: Grzegorz Pańtak
kostiumy: Stacy Boeddeker
wizualizacje: Richard Palomino
występuje: Kielecki Teatr Tańca

Święto Wiosny

W Kielcach zostanie pokazana obrazoburcza wersja Święta Wiosny izraelskiego choreografa Emanuela Gata. Jego szokujące zestawienie latynoamerykańskiej salsy z muzyką Strawińskiego francuski krytyk „Le Figaro” trafnie określił „salsą na szczycie wulkanu”.

Choreografia: Emanuel Gat
Realizacja: Mia Alon, Roy Assaf, Michael Löhr
Światła i kostiumy: Emanuel Gat
Nadzór techniczny: Samson Milcent

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close