Kielce: XII Festiwal Tańca Kielce

Zdjęcie: Kielce: XII Festiwal Tańca Kielce

Fot. M. Maruszak

Wersja do druku

Udostępnij

Organizatorem Festiwalu Tańca Kielce jest Kielecki Teatr Tańca. Festiwal jest cykliczną imprezą odbywającą się od 2001r. Jest miejscem prezentacji twórczości teatrów tańca, baletów, zespołów tanecznych. Festiwal ma na celu wymianę doświadczeń. Pełni również funkcję edukacyjną, jak również jest wspaniałą formą poznawczą i estetyczną dla publiczności z całej Polski. Festiwal to scena otwarta dla wszystkich stylów tańca. W Festiwalu mogą wziąć udział soliści i zespoły, których głównym środkiem wyrazu jest taniec, pantomima, ruch. Corocznie na Festiwalu występują zespoły baletowe i artyści znani oraz ci rozpoczynający dopiero swoją drogę artystyczną.

 

Do tej pory gośćmi Festiwalu byli m.in. Balet Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie, Opera Bałtycka, Polski Teatr Tańca – Balet Poznański, Ireneusz Krosny, Justyna Steczkowska, Collectif Jeu de Jambes z Paryża, soliści American Ballet Theatre, Ballet Arizona, Ballet Noir, Staatsballett Berlin, Bayerisches Staatsballett  Monachium, Ballet Nacional de Cuba, oraz wielu innych zarówno cenionych jak i debiutujących artystów.

 

Program tegorocznego festiwalu przedstawia się następująco:

26 kwietnia – Kino Tańca – Pina

27 – 30 kwietnia XXII Międzynarodowe Warsztaty Tańca Jazzowego

27 kwietnia

 Święto Wiosny – Polski Balet Narodowy, chor. Emanuel

Tranzyt Wenus – Kielecki Teatr Tańca, chor. Stacy Boeddeker, Ricky Palomino

28 kwietnia

Balladyna – Teatr Tańca AKT działający w Szkole Tańca Kieleckiego Teatru Tańca, chor. Małgorzata Ziółkowska

Antyrama – Teatr Tańca SORTOWNIA z siedzibą w Gminnym Ośrodku Kultury SEZAM w Tarnowie Podgórnym, chor. Piotr Bańkowski, Tancerze TTS

Chopin-ex-saturo – Warszawski Teatr Tańca, chor. Aleksandra Dziurosz

29 kwietnia

tańce spiskie, tańce Beskidu Żywieckiego – Zespół Pieśni i Tańca Nowa Huta

tańce cygańskie, taniec brzucha – Rada Dance Art

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close