Kielce/XIV Festiwal Tańca Kielce 2014: Teatr Tańca AKT „Mamacitas”, Teatr Tańca Sortownia „Energia”, Ełcki Teatr Tańca „Orfeusz”

Zdjęcie: Kielce/XIV Festiwal Tańca Kielce 2014: Teatr Tańca AKT „Mamacitas”, Teatr Tańca Sortownia „Energia”, Ełcki Teatr Tańca „Orfeusz”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektakli w ramach XIV Festiwalu Tańca Kielce. 25 kwietnia wystąpią: Teatr Tańca AKT (Mamacitas), Teatr Tańca Sortownia (Energia), Ełcki Teatr Tańca (Orfeusz).

Mamacitas Teatr Tańca AKT /Kielce/

Mamacitas to jednoobrazowy spektakl taneczny poświęcony afirmacji kobiety w różnym wieku, o różnym statusie społecznym. Z języka hiszpańskiego „mamacita” oznacza „mamuśkę”. Mówi się też tak zdrobniale do dziewczyny.

choreografia: Małgorzata Ziółkowska

scenografia i kostiumy: Agnieszka Grzywacz

 

Energia Teatr Tańca Sortownia /Tarnowo Podgórne/

Spektakl Energia jest żartobliwym pastiszem często występujących w sztuce tematów powstania wszechświata, życia i jego końca.

Pomimo żartobliwej formuły tego projektu, zadajemy też pytania: jak korzystamy z siły, którą otrzymaliśmy w prezencie przychodząc na ten świat? Co daje nam, ludziom otaczająca nas wszechobecna jego energia? Czy jednak nie jesteśmy za bardzo chciwi? Ile możemy jeszcze czerpać, byśmy mogli tu nadal mieszkać?

pomysł i choreografia: Piotr Bańkowski

współchoreografia: Anna Hańczewska (Czarna), Dawid Mularczyk (Białas)

muzyka: Michał Słowiński (NPoT)

Orfeusz Ełcki Teatr Tańca /Ełk/

Spektakl oparty jest na mitologicznej historii Orfeusza, który w poszukiwaniu miłości swojego życia przekracza barierę świata żywych i udaje się w mroczne podziemia Tartaru, gdzie ma nadzieję odnaleźć ukochaną Eurydykę.

Scenariusz i reżyseria: Piotr Witaszczyk
Choreografia: Magdalena Witaszczyk, Artur Milewski
Wykonanie kostiumów: Teresa Waszkiewicz
Światło: Artur Milewski

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

25.04.2014 Piątek

godz. 19:30

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close