Kielce/XV Festiwal Tańca Kielce 2015/Gliwicki Teatr Muzyczny „I have a dream”

Zdjęcie: Kielce/XV Festiwal Tańca Kielce 2015/Gliwicki Teatr Muzyczny „I have a dream”

Moja ławeczka! Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz I have a dream (chor. Roger Lybeck i Jan Åström) w wykonaniu zespołu Gliwickiego Teatru Muzycznego, który odbędzie się w ramach XV Festiwalu Tańca Kielce.

Tytułowy „dream” to nic innego, jak Sen nocy letniej, w którym losy dwóch par kochanków – Hermii zakochanej w Lizandrze oraz Heleny darzącej miłością Demetriusza, zakochanego, niestety, w Hermii – pod działaniem miłosnego czaru Puka komplikują się na tyle, by wyzwolić niebezpieczne siły drzemiące pod powierzchnią pozornie niewinnego lasu. Las ten jest domeną elfów – ich króla Oberona oraz królowej Tytanii – ale zabłąkują się do niego również ateńscy rzemieślnicy, pod wodzą sympatycznego Spodka przygotowujący przedstawienie teatralne. Wiele wysiłków czeka Puka i Oberona, by sen nie zamienił się w koszmar i by nad ranem zakochane pary przebudziły się we właściwych konfiguracjach. W tanecznym show I Have a Dream szekspirowska historia opowiedziana zostanie za pomocą muzyki legendarnej szwedzkiej grupy ABBA. Ze sceny zabrzmią takie jej przeboje, jak Mamma Mia, Take a Chance on Me, Honey, Honey, Thank You for the Music czy tytułowy I Have a Dream. Autorami choreografii spektaklu oraz jego reżyserami są szwedzcy artyści Roger Lybeck, choreograf czołowych teatrów musicalowych i operowych Sztokholmu, Malmö i Göteborga (m.in. A Chorus Line, Hair, Evita, Miss Saigon), oraz Jan Åström, reżyser oraz choreograf takich musicalowych przebojów jak Avenue Q czy Rent, dyrektor artystyczny szwedzkiego zespołu Modern Jazz Dance Ensemble, mający również na koncie m.in. choreografię konkursów Eurowizji.

Trailer

chor. Roger Lybeck i Jan Åström

Bilety w cenie 50, 80, 100zł do nabycia w kasie KTT, Pl. Moniuszki 2B, tel. 41 367 67 12

Program festiwalu

Więcej

 

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close