Kielce/XV Festiwal Tańca Kielce 2015/Międzynarodowy Dzień Tańca: Kielecki Teatr Tańca „Jazz dance back and forth”

Zdjęcie: Kielce/XV Festiwal Tańca Kielce 2015/Międzynarodowy Dzień Tańca: Kielecki Teatr Tańca „Jazz dance back and forth”

Moja ławeczka! Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na pokaz spektaklu Jazz dance back and forth w wykonaniu Kieleckiego Teatru Tańca, który odbędzie się w ramach XV Festiwalu Tańca Kielce. Spektakl ten to nieoceniona, sparafrazowana artystycznie lekcja historii tańca jazzowego w świecie Zachodu – od jego korzeni po modern jazz i new style. Spotkanie z wielkimi postaciami świata muzyki i tańca, takimi jak Leonard Bernstein, Josephine Baker czy Missy Elliott. Kolejne przemiany tanecznego jazzu podkreślone są stylizowanymi historycznie kostiumami i muzyką ówczesnych lat. Autorem widowiska jest światowej sławy amerykański choreograf Bill Goodson, który współpracował z największymi postaciami współczesnej sceny pop, takimi jak: Michael Jackson, Paula Abdul, Diana Ross, czy Gloria Estefan.

Przedstawienie jest ukoronowaniem wieloletniego dążenia Elżbiety i Grzegorza Pańtak do stworzenia w Polsce zespołu i repertuaru z prawdziwie porywającą energią jazzu. Jazz Dance Back and Forth jest owocem tych dążeń zrealizowanym we współpracyn z choreografem, który zdobył ogromne doświadczenie nie tylko w stylach jazzowych z gwiazdami pop kultury, ale również w najlepszych teatrach rewiowych świata, jak na przykład Moulin Rouge, czy tanecznych programach rozrywkowych np. we włoskiej telewizji oraz oryginalnych opracowaniach amerykańskiego modern jazzu i musicalu, jak West Side Story.

Trailer

Idea: Elżbieta Szlufik-Pańtak
Choreografia: Bill Goodson

Spektakl zrealizowany został ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego.

Bilety w cenie 30, 40, 50zł do nabycia w kasie KTT, Pl. Moniuszki 2B, tel. 41 367 67 12

Program festiwalu

Więcej

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close