Kielce/Zamówienia choreograficzne 2017: Kielecki Teatr Tańca: „Zobacz Jazz: Hymn of Life & Golden Ages”

Zdjęcie: Kielce/Zamówienia choreograficzne 2017: Kielecki Teatr Tańca: „Zobacz Jazz: Hymn of Life & Golden Ages”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na spektakl Zobacz Jazz. Hymn of Life & Golden Ages inaugurujący nowy sezon artystyczny 2018/2019.

Spektakl to wyjątkowa podróż w głąb kultury tańca jazzowego, jego barwnej historii oraz różnorodnych odmian, które po dziś odkrywamy na nowo. Na spektakl składają się dwie kompozycje choreograficzne:  Hymn of Life stworzony przez Jeana Claude’a Marginale /Mister Dynamite/ oraz Golden Ages stworzony przez Jeana Charlesa Zambo /JoYsS/.

O spektaklu:

AKT IHymn of Life to taneczna opowieść o nas, o naszym życiu, o bezustannym mijaniu się nawzajem. Spektakl porusza zagadnienia współczesnego świata przedstawione za pomocą technik Jazz Rock oraz Modern Jazz, które tłumaczą pojęcia

krzyżowanie się ras, odmienność kulturową czy obalanie granic, społecznych. To właśnie ten styl tańca staje się pomostem pomiędzy ludźmi, pomagającym we wzajemnej komunikacji. Podczas widowiska jazz rock staje się esperanto ruchu, formą, która daje wszystkim równy dostęp do świata i do nas samych. Spektakl ten stymuluje i powoduje stan euforii… jest Hymnem do radości, Hymnem do pokoju…jest Hymnem do życia.

choreografia: Jean Claude Marignale / Mister Dynamite /

AKT II: Golden Ages to spektakl, który przenosi widza do roztańczonego Harlemu z lat 20 i 30 XX w. Cotton Clubto pierwszy przystanek w podróży do Złotego wieku, pełen swingu, charlestona i energetycznej muzyki.  W spektaklu znajduje odbicie symboliczne znaczenie jazzu, jego rola w rozwoju kultury tanecznej, a także forma uznaniaczarnychartystów, ówczesnej białej,zamożnej klienteli. Kolejny przystanek to jazzowa rewolucja w Savoy Ballroom, taneczny rozkwit, zmysłowość oraz sensualność ruchu.

Każdy element spektaklu stanowi swoisty hołd złożony kulturze swing jazzu oraz jego wpływu na kształtowanie takich styów, jak: Charleston, Lindy Hop, Boogie, Rock oraz wielu innych, rozwijających się na całym świecie.

choreografia: Jean Charles Zambo / JoYsS/

choreografia: Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo / JoYsS/

kostiumy: Elżbieta Pańtak, Jean Claude Marignale /Mister Dynamite/ oraz Jean Charles Zambo / JoYsS/
scenografia: Grzegorz Pańtak, Jasmina Parkita
muzyka:
Hymn of life: Orbita Solaris – Sacred Sequence/ Max Richter / Martin Luther King Jr./ Aoki Takamasa/ Felix Zenger / Ólafur Arnalds/ Yacoub/ Urban Soul/ ChuckD & The Slamjamz/ Bobby McFerrin/ Miles Davis/ Phat Fred
Golden Ages: Jean-Charles ZAMBO /   Billie Holiday/   Billie Holiday feat Miles Davis / Benny Goodman & Peggy lee/ Benny Goodman /Sidney Bechet/ Peggy lee/  Hot Sugar Band/ The Solomon Douglas Swingtet/  Ennio Moricone

Więcej informacji: http://www.ktt.pl/onas/

 

 

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017.

IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kielce: Kielecki Teatr Tańca, plac Moniuszki 2B

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close