Kielecki Teatr Tańca: Tranzyt Wenus

Zdjęcie: Kielecki Teatr Tańca: Tranzyt Wenus

Fot. M. Boruń

Wersja do druku

Udostępnij

Ciągły ruch planet naszego układu słonecznego w powtarzalnym rytmie wchodzi w fazy szczególne, kiedy to możemy być świadkami wyjątkowej ich konfiguracji. Od milionów lat Wenus wędruje po swojej orbicie, by raz na jakiś czas znaleźć się dokładnie pomiędzy Słońcem i Ziemią. Dawniej w wyobrażeniach astrologów, to położenie Wenus rozpoczynało nowy czas, nowy etap, ale również mogło skutkować unicestwieniem tej symbolizującej miłość planety. Dziś wiemy, że nie ma dla wędrującej Wenus takiego zagrożenia. Daty 6 czerwca 2012 roku  i 11 grudnia 2117 to dni magicznego momentu przejścia Wenus przez tarczę Słońca. Będziemy świadkami emocjonującego widoku…

Ta wyjątkowa chwila w życiu Wenus stała się dla choreografów inspiracją do stworzenia spektaklu ukazującego zagrożoną utratą miłości harmonię Wszechświata: Wenus nie pozostaje sama w walce o własne istnienie. Jej największy sprzymierzeniec – Słońce, nieustannie walczy o jej przetrwanie z zajadłym przeciwnikiem Marsem – walecznym, niszczycielskim i pełnym zła. Kto wygra? Jak skończy się ten odwiecznie powtarzający się Tranzyt Wenus?

Taneczna forma spektaklu zbudowana jest z połączenia różnych dziedzin tańca scenicznego (balet, taniec jazzowy, taniec współczesny) i nowych styli pop kulturowych (hip hop). Ta różnorodność pozwala zdaniem choreografów uzyskać szersze możliwości wyartykułowania tańcem skrajności uczuć: budującej miłości i niszczycielskiej  nienawiści.

 

choreografia: Stacy Boeddeker i Richard Palomino

scenografia: Grzegorz Pańtak

kostiumy: Stacy Boeddeker 
wizualizacje: Richard Palomino
występuje: Kielecki Teatr Tańca

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Duża Scena Kieleckiego Teatru Tańca, Plac Moniuszki 2 B, 25-334 Kielce

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close