Kielecki Teatr Tańca: Wieczór tańca współczesnego – chor. Delattre, Ziółkowska, Kalinowski

Zdjęcie: Kielecki Teatr Tańca: Wieczór tańca współczesnego – chor. Delattre, Ziółkowska, Kalinowski

NEWs INSPIRATIONs. Fot.Bartosz Kruk.

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji otwarcia nowego sezonu artystycznego 2012/2013 w sobotę 8 września Kielecki Teatr Tańca zaprasza na Wieczór tańca współczesnego. W programie: NEWs INSPIRATIONs – chor. Stephen Delattre ; Perła – chor. Małgorzata Ziółkowska ; Nieustannie – chor. Ryszard Kalinowski.

Premiera wieczoru odbyła się 24 czerwca 2012 roku.

NEWs INSPIRATIONs

Choreografia jest wyrazem hołdu składanego krytykom za przyznanie Stephenowi Delattre nagrody na Międzynarodowym konkursie choreograficznymw Hanowerze w 2010 roku.Głównym tematem spektaklu jest relacja pomiędzy dwoma światami:artystycznymi dziennikarskim oraz ich wzajemne powiązania.Prasa jest tutaj organem publicznym, której zadaniem jest ujmowanie słowami twórczej pracy wyrażanej przez tancerz swoimciałem. Czasami słowna interpretacja dzieła dokonana przez dziennikarzy zbieżna jest z interpretacją tancerzy wyrażoną za pośrednictwem cielesności w czasie oraz przestrzeni.Czasami jednak artysta może nie zgadzać się z opinią prasy. Niezgodność tych dwóch stron, może pojawić się wtedy, gdy tancerze czują się zablokowani, ograniczani lub gdy błędnie zostają zinterpretowane dzieła choreografów. Nie ma złotego środka, aby zadowolić wszystkich. To właśnie krytycy dysponują odpowiednimi narzędziami, by pomagać i wspierać twórczą pracę artysty, ale również mają prawo do wytykania słabychi błędnie zinterpretowanych dzieł. Może się również zdarzyć, że ryzyko i wyzwanie, jakie podejmuje choreograf tworząc dzieło zakończy się niepowodzeniem. Gdy przychodzi do oceny dzieła, zarówno artyści jak i krytycy przekazują za pomocą ciała i słów różne emocje dając tym samym wskazówki pozwalające zrozumieć dzieło.Oczywistym jest, że obie strony chcą osiągnąć ten sam cel, którym jest przekazanie publiczności emocji oraz idei.

Czas trwania – 30 min
Choreografia,scenografia, kostiumy, światła –Stephen Delattre

Wystąpią:
Główny Artysta –Barbara Karol
Główny Krytyk –Grzegorz Pańtak
Artyści:Anna Kmiecik,Dawid Kwarciany,Dawid Matlak,Joanna Rynkiewicz,Judith Kowalczyk,Rafał Zubrzycki
Krytycy:Aleksandra Zatorska,Alicja Horwath-Maksymow,Bartłomiej Łącki,Bartosz Wójcik,Katarzyna Skrzyniarz

Perła

Perła…Naturalne piękno… Forma czysta sama w sobie… Piękna i naturalna. Jak kobieta… W każdym etapie życia,w każdym wieku, w każdej chwili. Podobno nie ma jednakowych pereł. Tak jak nie ma jednakowych kobiet. Jednakże każda kobieta znajdzie wspólny mianownik z drugą kobieta. Każda będzie niejako jej perłowym, pięknym bądź nie, odbiciem… Nie trzeba kobiety ubierać, malować ani przyozdabiać niczym, żeby znaleźć w nich piękno… Podobnie jak perle wystarczy być perłą. Obydwie jednak, i kobieta i perła tworzą wyjątkowo magiczny obraz…piękna… Każda kobieta jest dla mnie perłą.

Czas trwania – 5 min
Choreografia –Małgorzata Ziółkowska
Wystąpią:Alicja Horwath-Maksymow,Judith Kowalczyk

Nieustannie
Nieustannie, czyliciągle,nieustająco,stale,ustawicznie,wciąż,nieprzerwanie,każdorazowo,notorycznie, zawsze,wiecznie… Mówią, że jest w człowieku ogromna potrzeba bycia z kimś, wręcz immanentna dążność do odnalezienia siebie w drugim… tak więc wciąż szukamy, wypatrujemy i usiłujemy pochwycić pojawiającą się na horyzoncie naszych pragnień szansę, by rzeczywiście i ostatecznie zbliżyć się do kogoś, kogo tak bardzo chcielibyśmy nazwać swoim przeznaczeniem…ale co robimy gdy się to stanie, gdy znajdziemy, jak się nam wydaje, to dopełnienie siebie? czy potrafimy się tym w pełni ucieszyć? zachwycić?tak łatwo się zniechęcamy, porzucamy pierwsze zauroczenie i znowu podążamy za… czym? Obyśmy nie szukali zbyt długo…

Czas trwania – 20 min
Choreografia –Ryszard Kalinowski

Wystąpią:Alicja Horwath-Maksymow,Anna Kmiecik,Judith Kowalczyk,Monika Kuc-Piechota,Joanna Rynkiewicz,Katarzyna Skrzyniarz,Aleksandra Zatorska,Dawid Kwarciany,Bartłomiej Łącki,Dawid Matlak,Grzegorz Pańtak,Michał Stoch,Bartosz Wójcik,Rafał Zubrzycki

Cena wszystkich biletów na Wieczór tańca współczesnego wynosi tylko 20 zł. Można je nabyć w:

– Szkole Tańca KTT, Plac Konstytucji 3 Maja 3 w dniach 20-31 sierpnia w godz. 14.00 – 16.00 , 3-7 września w godzinach 14.00 – 20.00

– Kieleckim TeatrzeTańca, Plac Moniuszki 2b dnia8 września 2 godz. przed spektaklem

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

08.09.2012 Sobota

godz. 18:00

KIELCE: Kielecki Teatr Tańca, ul. Moniuszki 2b

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close