Kiev Modern Ballet, Carmen TV w ramach V Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej w Łodzi

Zdjęcie: Kiev Modern Ballet, Carmen TV w ramach V Międzynarodowego Konkursu Sztuki Choreograficznej w Łodzi

Wersja do druku

Udostępnij

13 listopada po raz pierwszy (i jedyny) w Polsce wystąpi nagradzany na wielu festiwalach teatr tańca z Kijowa (Kiev Modern Ballet) pod kierownictwem jednego z najwybitniejszych europejskich choreografów młodego pokolenia Radu Poklitaru. Choreograf grupy pokaże swój najlepszy spektakl baletowy Carmen. TV do muzyki Georges’a Bizeta.  Spektakl ten zdobył „Kyivska Pektoral” – najważniejszą nagrodę teatralna w stolicy Ukrainy w dwóch kategoriach: „Najlepszy Spektakl Roku” oraz „Najlepsza choreografia”. Występ grupy towarzyszy Międzynarodowemu Konkursowi Sztuki Choreograficznej im. Sergiusza Diagilewa.

Radu Poklitaru (Ukraina) − tancerz, choreograf, założyciel oraz dyrektor artystyczny Teatru Baletu Współczesnego w Kijowie (KIEV MODERN BALLET), należy do najbardziej utalentowanych młodych europejskich choreografów. Jego sztuka wprawia publiczność w zachwyt, jednak wzbudza także wiele kontrowersji. Sławę przyniosły mu krótkie spektakle, które zyskały popularność w późnych latach 90, a ze względu na zastosowane w nich elastyczne podejście do sztuki tańca, muzykalność oraz strukturę dramatyczną zostały nagrodzone podczas wielu międzynarodowych konkursów baletowych. Balety autorstwa Poklitaru wystawiane były na deskach m.in.: Teatru Bolszoj w Moskwie i Rosyjskiego Baletu Kameralnego w Moskwie, Mołdawskiej Opery Narodowej w Kiszyniowie, Łotewskiej Opery Narodowej w Rydze, Opery Narodowej w Mińsku na Białorusi.

muzyka: Georges Bizet

choreografia: Radu Poklitaru

scenografia: Andrei Zlobin

kostiumy: Anna Ipatyeva

tańczą: soliści i zespół Kiev Modern Ballet.

 

Więcej o Konkursie i występach:  www.amberfaun.com oraz www.operalodz.com 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close