Kików/Embody Move Association: „Zmysły i postrzeganie” – pierwszy moduł szkolenia BMC®

Zdjęcie: Kików/Embody Move Association: „Zmysły i postrzeganie” – pierwszy moduł szkolenia BMC®

Wersja do druku

Udostępnij

Embody Move Association zaprasza na pierwsze w Polsce szkolenie pierwszego modułu programu Somatic Movement Education Zmysły i postrzeganie. Warsztaty poprowadzi Katy Dymoke.W czasie tego kursu uczestnicy skupią się na badaniu sześciu zmysłów (ruchu, dotyku, smaku, węchu, słuchu i wzroku); analizie cyklu percepcyjno-reakcyjnego jako procesu postrzegania; przywiązaniu, bronieniu się i uczeniu się jako procesach psychofizycznych bazujących na naszym postrzeganiu. Koszt I modułu – 430 EUR (400 EUR przy wpłacie zaliczki do 10 stycznia 2014). Koszt I modułu dla osób z Europy Środkowo-Wschodniej 375 EUR (350 EUR przy wpłacie zaliczki do 10 stycznia 2014). Wpłata zaliczki w kwocie – 120 EUR jest gwarancją rezerwacji miejsca. Możliwa wpłata w złotówkach po ustaleniu z organizatorami. Koszt noclegu i wyżywienia (4dni) zgodnie z cennikiem ośrodka w Kikowie: 400 zł – pokoje wieloosobowe, 480 zł – pokoje 2 -osobowe. Zapisy i informacje: treningBMC@gmail.com

 

Więcej 

 

Katy Dymoke jest certyfikowaną nauczycielką Body-Mind Centering® i terapeutką pracującą według tej metody. Pochodzi z Manchesteru w Wielkiej Brytanii. Katy uczy BMC® w swoim kraju od 1997 i wykorzystuje tę metodę również w pracy terapeutki ruchem (specjalizując się w pracy ze zmysłem dotyku) dla brytyjskiej służby zdrowia. Jest również profesjonalną tancerką, improwizatorką i doświadczoną nauczycielką tańca. Pełni funkcję dyrektorki Touchdown Dance, instytucji, która zrzesza profesjonalnych tancerzy widzących i niewidomych. Pisze doktorat o działaniu i znaczeniu dotyku w praktyce klinicznej. Ma też trzeci dan w jujitsu.

 

Rozkład zajęć: 
przyjeżdżamy na miejsce we środę 19 lutego wieczorem, a szkolenie rozpocznie się w czwartek rano. Rozkład godzinowy jest następujący: 
9-11 – zajęcia
11-11.15 – przerwa
11.15-13.15- zajęcia
13.15-15 – przerwa obiadowa
15-17 – zajęcia
17-17.15 – przerwa 
17.15-18.15 – zajęcia 

 

Program Somatic Movement Education poświęcony jest badaniu bogactwa zależności zachodzących między ciałem, umysłem, dotykiem i ruchem w kontekście opracowanych przez nas Anatomii Doświadczalnej i Doświadczalnego Ruchu opartego o wzorce rozwojowe. Studenci i studentki poznają założenia leżące u podstaw ucieleśnienia poprzez pracę ze sobą i z innymi. Cały program obejmuje ponad 500 godzin zegarowych i może zostać ukończony najwcześniej w dwa lata. Można uczestniczyć w poszczególnych kursach tego programu, jak również w całości. Program SME obejmuje następujące kursy: Zmysły i postrzeganie; Szkielet; Organy wewnętrzne; Podstawowe wzorce neurologiczne; Odruchy pierwotne, odruchy postawy i ułożenia, reakcje równoważne; Rozwój ontogenetyczny; Gruczoły wydzielania wewnętrznego; System nerwowy; Płyny; System powięziowy; Mięśnie; Kompetencje zawodowe; Zagadnienia zawodowe (zakończenie szkolenia). 

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close