Kina w Polsce / Opera Paryska: „Córka źle strzeżona”, chor. Frederic Ashton

Zdjęcie: Kina w Polsce / Opera Paryska: „Córka źle strzeżona”, chor. Frederic Ashton

Opera National de Paris: „Córka źle strzeżona” chor. F. Ashton. Fot. Benoite Fanton. Grafika: materiały własne organizatora

W dniach 12, 25 i 26 maja KinoMaestro.pl pokaże w polskich kinach nową wersję baletu Córka źle strzeżona w słynnej choreografii sir Fredericka Ashtona. Spektakl zarejestrowano w marcu tego roku w Operze Paryskiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Ten balet to klasyczna i zabawna opowieść o miłości. Lise, córka zamożnej wdowy Simone, kocha się z wzajemnością w Colasie, młodzieńcu z pobliskiej wsi. Simone ma jednak inne plany wobec swojej Lise. Chce ją wydać za pochodzącego z bogatej rodziny, ale niezdarnego Alana. Czy uda jej się upilnować córkę i dopiąć swego?

Córka źle strzeżona to sielankowa historia czerpiąca z motywów pasterskich i wiejskich, charakterystycznych dla epoki romantyzmu. Słynny taniec Lisy ze wstążkami, taniec wdowy Simone w chodakach czy taniec kur to najbardziej rozpoznawalne fragmenty tego dzieła. Najsłynniejszą obecnie wersją choreograficzną tego baletu do muzyki francuskiego kompozytora Ferdinanda Hérolda jest wersja autorstwa sir Fredericka Ashtona, pochodząca z lat 60. ubiegłego wieku. Ten angielski tancerz i choreograf specjalizował się w przywracaniu do życia starszych baletów i klasycznych historii, co czynił z lekkością, poczuciem humoru i wyjątkową muzykalnością.

Czas trwania: około 130 minut (w tym jedna przerwa).Polskie napisy.

Lista kin i bilety: https://kinomaestro.pl/gramy/corkazlestrzezona#seanse

Zwiastun:
https://youtu.be/qpYUBeJBEbE

Opera National de Paris: „Córka źle strzeżona” chor. F. Ashton. Fot. Benoite Fanton

Opera National de Paris: „Córka źle strzeżona” chor. F. Ashton. Fot. Benoite Fanton

Opera National de Paris: „Córka źle strzeżona” chor. F. Ashton. Fot. Benoite Fanton

Opera National de Paris: „Córka źle strzeżona” chor. F. Ashton. Fot. Benoite Fanton

KALENDARIUM

godz. 15:00

Konin: Kino Oskard Centrum Kultury i Sztuki w Koninie, al. 1 maja 7A

Bydgoszcz, Dąbrowa Tarnowska, Elbląg, Gdańsk, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Pruszków, Radom, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Sopot, Szczecin, Świnoujście, Toruń, Tychy, warszawa, Włocławek, Wrocław, Zabrze

godz. 18:00

Lidzbark Warmiński: Kino Ignacy, ul. Słowackiego 4

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Katowice: Kino Kosmos, ul. Sokolska 66

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close