Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Klejnoty” – transmisja na żywo

Zdjęcie: Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Klejnoty” – transmisja na żywo

Fot. E. Fetisowa

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Muzyczny w Gliwicach i Kino Amok zapraszają na transmisje na żywo spektakli Teatru Bolszoj z sezonu 2013/2014. Cykl pokazów rozpocznie balet Klejnoty, inspirowany przepychem słynnej nowojorskiej 5th Avenue, znanej ze sklepów jubilerskich. To tryptyk dedykowany kobietom i trzem miastom: Paryż, Nowy Jork i Petersburg. Kolejne części noszą nazwy klejnotów: szmaragdów, rubinów i diamentów. Spektakl jest jedną z najnowszych produkcji Bolszoj, bo premiera miała miejsce w 2012 roku.

Choreografia: George Balanchine
Muzyka: Gabriel Fauré, Igor Strawiński, Piotr Czajkowski

Czas trwania: 2 godz. 30 min.

Trailer

Teatr Bolszoj jest międzynarodowym symbolem rosyjskiej kultury. Jego początki sięgają 1776 roku. Przechodził różne koleje losu, w tym pożar i wojenne zniszczenia. Dziś lśni blaskiem pierwszej wielkości, a jego zespół baletowy, w którym występują starannie wyszkoleni klasyczni tancerze, należy do największych i najlepszych na świecie. Powszechnie kojarzony jest też z niezwykłym przepychem realizacji scenicznych W repertuarze Baletu Teatru Bolszoj znajdują się zarówno arcydzieła klasyki baletowej, jak i produkcje nowoczesne. Obecny dyrektor artystyczny Jurij Burlaka szczególnie ceni dzieła XIX-wieczne, wystawiane w oparciu o oryginalne choreografie.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close