Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Spartakus” – retransmisja – chor. Jurij Grigorowicz

Zdjęcie: Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Spartakus” – retransmisja – chor. Jurij Grigorowicz

Fot. Damir Yusupov

Wersja do druku

Udostępnij

Dystrybutor Cikánek management s.r.o. zaprasza na transmisje live i retransmisje spektakli Teatru Bolszoj w polskich kinach. Cykl rozpoczyna Spartakus Arama Chaczaturiana w choreografii Jurija Grigorowicza, który zostanie pokazany w kinach Krakowa (Mikro) i Katowic (Rialto). Do projektu w niedługim czasie dołączą ośrodki z Warszawy, Słupska, Łodzi i Wrocławia. Gliwickie kino Amok zaprezentuje ten spektakl 13 kwietnia 2014.

Spartakus
muzyka: Aram Chaczaturian, choreografia: Jurij Grigorowicz

Przed każdą transmisją w kinie Praha w Warszawie słowo wstępu wygłosi Katarzyna Gardzina-Kubała, krytyk muzyczny i baletowy.

Gdzie w Polsce można obejrzeć Spartakusa:

 

Gliwice                  kino Amok                    http://www.amok.gliwice.pl/

Katowice               kinoteatr Rialto             http://rialto.katowice.pl/

Kraków                 kino Mikro                   http://www.kinomikro.pl/

Łódź                      kino Wytwórnia             http://www.kinowytwornia.pl/

Warszawa             kino Praha                    http://www.kinopraha.pl/

Wrocław               kino Nowe Horyzonty      http://www.kinonh.pl/

Słupsk                  kino Rejs   http://www.emcek.pl/index.php/kino_rejs/repertuar

O zespole:

Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj (Państwowego Akademickiego Wielkiego Teatru Rosji) cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy melomani wszystkich większych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej sceny operowo-baletowej Rosji zdecydowało się, wzorem nowojorskiej The Metropolitan Opera, na organizację transmisji przedstawień baletowych w jakości obrazu HD i dźwięku Dolby Digital Surround nie tylko do ważniejszych ośrodków kulturalnych, ale i do mniejszych miejscowości. Dziś transmisje te oglądają widzowie zgromadzeni w kilkuset salach kinowych, teatralnych i filharmonicznych całego świata.

Historia moskiewskiego baletu sięga czasów carskiej Rosji (1776). W XX wieku zespół wypracował swój własny, niepowtarzalny, wręcz sportowy styl. Wirtuozeria solistów stoi na najwyższym poziomie. Balet Teatru Bolszoj przygotowuje przedstawienia, które wciąż są niedoścignionym wzorem dla innych zespołów baletowych, nawet tych zaliczających się do najwybitniejszych na świecie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Kraków: Kino Mikro, Juliusza Lea 5. Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. Św. Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close