Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Śpiąca królewna” – retransmisja

Zdjęcie: Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Śpiąca królewna” – retransmisja

Fot. Damir Yusupov

Wersja do druku

Udostępnij

Cikanek Management zaprasza na retransmisję spektaklu baletowego z 2011 roku moskiewskiego Teatru Bolszoj Śpiąca królewna. Oryginalną choreografię Mariusa Petipy odtworzył, zarazem opracowując ją na nowo, od lat związany z moskiewskim zespołem Jurij Grigorowicz.

Śpiąca królewna to baletowa wersja słynnej baśni o księżniczce Aurorze, która zasnęła na wieki, ukłuwszy się podczas swoich szesnastych urodzin w palec zaczarowaną przez złą wróżkę igłą. Jest przede wszystkim przedstawieniem dla dzieci, z interesującymi dekoracjami i kostiumami, natomiast dorosłym przynosi okazję do podziwiania mistrzowskiej techniki tancerzy Bolszoj. Wśród wykonawców Swietłana Zacharowa (w roli księżniczki Aurory) i David Hallberg (w roli księcia Désiré). Zgodnie z tradycją wykonawczą w postać złej wróżki Carabosse wcieli się mężczyzna, a będzie nim Aleksiej Łoparewicz.

Przedstawienie trwa około 2 godzin i 35 minut.

Trailer

Przed każdą transmisją w Warszawie słowo wstępu wygłosi Katarzyna Gardzina-Kubała, krytyk muzyczny i baletowy.

Wszystkie pokazy Śpiącej królewny w Polsce: 

 

Kętrzyn                 kino Gwiazda                    http://www.kino.ketrzyn.pl/

Chrzanów              kino Sztuka                       http://www.moksir.chrzanow.pl/index.php?id=99

Wadowice              kino Centrum                    http://www.wck.wadowice.pl/Kino.13.0.html

Kraków                 kino Mikro                        http://www.kinomikro.pl/

Łódź                      kino Wytwórnia                  http://www.kinowytwornia.pl/

Warszawa             kino Praha                         http://www.kinopraha.pl/

Wrocław               kino Nowe Horyzonty           http://www.kinonh.pl/

O zespole:

Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj (Państwowego Akademickiego Wielkiego Teatru Rosji) cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy melomani wszystkich większych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej sceny operowo-baletowej Rosji zdecydowało się, wzorem nowojorskiej The Metropolitan Opera, na organizację transmisji przedstawień baletowych w jakości obrazu HD i dźwięku Dolby Digital Surround nie tylko do ważniejszych ośrodków kulturalnych, ale i do mniejszych miejscowości. Dziś transmisje te oglądają widzowie zgromadzeni w kilkuset salach kinowych, teatralnych i filharmonicznych całego świata.

Historia moskiewskiego baletu sięga czasów carskiej Rosji (1776). W XX wieku zespół wypracował swój własny, niepowtarzalny, wręcz sportowy styl. Wirtuozeria solistów stoi na najwyższym poziomie. Balet Teatru Bolszoj przygotowuje przedstawienia, które wciąż są niedoścignionym wzorem dla innych zespołów baletowych, nawet tych zaliczających się do najwybitniejszych na świecie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close