Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Stracone złudzenia” – transmisja na żywo

Zdjęcie: Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Stracone złudzenia” – transmisja na żywo

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Cikanek Management Poland zaprasza do kin w Polsce na transmisje na żywo spektakli Teatru Bolszoj. 2 lutego we Wrocławiu i w Warszawie zostanie pokazany balet Stracone złudzenia. W stworzonym dla zespołu przedstawieniu Aleksiej Ratmanski, na co dzień dyrektor American Ballet Theatre – czołowej sceny baletowej USA, obnaża bezsens dążenia do sławy i sukcesu. Choreograf inspirował się noszącą ten sam tytuł powieścią Balzaka, a libretto pomógł mu opracować francuski aktor, scenarzysta i reżyser, członek słynnej Comédie-Française – Guillaume Gallienne. Do opracowania oprawy scenicznej baletu Stracone złudzenia zaproszono francuskiego scenografa Jérôme Kaplana.

Akcja powstałego w 2011 roku baletu toczy się w dziewiętnastowiecznym Paryżu. Pochodzący z prowincji początkujący kompozytor postanawia podbić swoim talentem stolicę Francji. Osiągnięty w krótkim czasie sukces powoduje, że zaślepiony nim młody artysta na własne życzenie traci przyjaciół i ukochaną.

Przed każdą transmisją w Warszawie słowo wstępu wygłosi Katarzyna Gardzina-Kubała, krytyk muzyczny i baletowy.

muzyka: Leonid Desiatnikow| choreografia: Aleksiej Ratmański

Przedstawienie trwa około 3 godzin.

Trailer 

Gdzie w Polsce można obejrzeć Stracone złudzenia:

 

Gliwice                  kino Amok                          http://www.amok.gliwice.pl/

Katowice               kinoteatr Rialto                  http://rialto.katowice.pl/

Kraków                 kino Kijów.Centrum           http://www.kijowcentrum.pl/

Łódź                      kino Wytwórnia                  http://www.kinowytwornia.pl/

Warszawa             kino Praha                         http://www.kinopraha.pl/

Wrocław               kino Nowe Horyzonty         http://www.kinonh.pl/

 

O zespole:

 

Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj (Państwowego Akademickiego Wielkiego Teatru Rosji) cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy melomani wszystkich większych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością. Dlatego też kierownictwo tej czołowej sceny operowo-baletowej Rosji zdecydowało się, wzorem nowojorskiej The Metropolitan Opera, na organizację transmisji przedstawień baletowych w jakości obrazu HD i dźwięku Dolby Digital Surround nie tylko do ważniejszych ośrodków kulturalnych, ale i do mniejszych miejscowości. Dziś transmisje te oglądają widzowie zgromadzeni w kilkuset salach kinowych, teatralnych i filharmonicznych całego świata.

Historia moskiewskiego baletu sięga czasów carskiej Rosji (1776). W XX wieku zespół wypracował swój własny, niepowtarzalny, wręcz sportowy styl. Wirtuozeria solistów stoi na najwyższym poziomie. Balet Teatru Bolszoj przygotowuje przedstawienia, które wciąż są niedoścignionym wzorem dla innych zespołów baletowych, nawet tych zaliczających się do najwybitniejszych na świecie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 16:00

Wrocław: Kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close