Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Złoty Wiek” – transmisja na żywo – chor. Jurij Gregorowicz

Zdjęcie: Kina w Polsce: Teatr Bolszoj „Złoty Wiek” – transmisja na żywo – chor. Jurij Gregorowicz

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Cikanek Management Poland zaprasza do kin w Polsce na transmisje na żywo spektakli Teatru Bolszoj. 30 marca we Wrocławiu i w Łodzi oraz 17 maja w Słupsku zostanie pokazany balet Złoty Wiek  z muzyką Dymitra Szostakowicza i w choreografii Jurija Gregorowicza, którego libretto napisali wspólnie Jurij Gregorowicz i Isaak Glikman. Czas i miejsce akcji stanowi nadmorska miejscowość w południowej części Rosji, 1920 rok, a więc okres Nowej Polityki Ekonomicznej (NEP), rozwój prywatnej przedsiębiorczości i handlu oraz rozkwit drobnej przestępczości. Restauracja Złoty Wiek jest ulubionym miejscem spotkań rzezimieszków. Tutaj występują też tancerka, ukrywająca się pod pseudonimem Mademoiselle Margot, i jej partner Jacques, w istocie Yashka, lider lokalnego gangu bandytów.

Podczas festiwalu trwającego w mieście Borys, młody rybak, członek satyrycznego teatru, spotyka Ritę. Młodzi ludzie zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Nagle Rita znika w tłumie. Borys rusza za nią i trafia do restauracji Golden Age. Tam, w tańczącej Mademoiselle Margot, rozpoznaje Ritę, dziewczynę, której szukał. Borys i Yashka rozpoczynają walkę o Ritę, a młodzi przyjaciele Borysa wchodzą w konflikt z członkami gangu bandytów. Yashka próbuje uciec, ale zostaje złapany. Rita jest wolna, opuszcza restaurację z ukochanym Borysem, by rozpocząć nowe życie.

Czas trwania: 150 min.

Trailer

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close