Kluczbork/Scena dla tańca 2018/ „MOŻNA / w ruchu”: Kolektyw Holobiont/ Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk „DOoKOŁA ” – spektakl interaktywny

Zdjęcie: Kluczbork/Scena dla tańca 2018/ „MOŻNA / w ruchu”: Kolektyw Holobiont/ Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk „DOoKOŁA ” – spektakl interaktywny

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Kino Bajka w Kluczborku zaprasza na DOoKOŁA – spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 1,5-3 lat. Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu MOŻNA / w ruchu. Projekt ma na celu promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych.

Bezpieczna i uważnie skomponowana przestrzeń każdorazowo staje się miejscem twórczej i swobodnej eksploracji. Poprzez pracę z obiektem, ruchem i dźwiękiem artystki zachęcają do wejścia na scenę i proponują wielozmysłowe doświadczenie zarówno najmłodszym widzom, jak i ich opiekunom.

Uwaga:  Zarówno dorośli, jak i dzieci proszeni są o przyjście w stroju niekrępującym ruchów. W przestrzeń spektaklu uczestnicy wchodzą bez butów.

 

twórcy: kolektyw Holobiont

koncepcja: Hanna Bylka-Kanecka

choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka

kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka, Natalia Oniśk

opieka artystyczna: Dalija Aćin Thelander

muzyka: Patryk Lichota

światło: Joanna Leśnierowska, Łukasz Kędzierski

kostiumy: Aneta Chudzicka Szycie na Miarę

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

koprodukcja: Malta Festival Poznań

partner: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka w Poznaniu

Podziękowania dla wszystkich osób, które dzieliły się bardzo cennymi informacjami zwrotnymi i towarzyszyły w procesie powstawania spektaklu i w próbach otwartych.

czas trwania: 45 minut

szczegóły: bajka.kluczbork.pl

Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk to autorski projekt kolekcjonerki i promotorki szeregu działań z dziedziny kultury, sztuki oraz biznesu. Fundacja działająca od 2014 roku, nieprzerwanie realizuje swoją misję, polegającą na wspieraniu, popularyzacji i ułatwiania dostępu do współczesnej kultury i sztuki poprzez organizację wystaw oraz wydarzeń performatywnych w ramach programu Stary Browar Nowy Taniec. SBNT to wielopoziomowa koncepcja promocji i prezentacji tańca współczesnego, zakładająca organizowanie spektakli i pokazów, pobytów rezydencyjnych, projektów edukacyjnych i badawczych. Głównym zadaniem programu jest promocja współczesnej sztuki choreograficznej oraz wspieranie profesjonalnego rozwoju młodych polskich artystów. Od 2011 roku do podstawowych działań Fundacji dołączono program „SBNT dla Dzieci”, będący pierwszym w Polsce cyklicznym projektem koncentrującym się na rozwoju nurtu tańca współczesnego dla dzieci, w którego odbywają się warsztaty ruchowe oraz prezentowane są najciekawsze spektakle taneczne przygotowane z myślą o dziecięcej publiczności (także produkcje Art Stations Foundation).

***

MOŻNA / w ruchu to projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych. W Opolu, Kluczborku i Kędzierzynie-Koźlu – miastach bez stałych scen tanecznych – zaprezentowane zostaną polskie i niemieckie spektakle interaktywne i instalacje skierowane do dorosłych w towarzystwie dzieci w wieku od kilku miesięcy do pięciu lat.

Prezentacjom towarzyszyć będzie platforma skierowana do osób zajmujących się tańcem współczesnym dla dzieci i edukacją, połączona z kursem mistrzowskim prowadzonym przez Alfredo Zinolę – wybitnego choreografa pracującego na stałe w Niemczech. To projekt mający na celu aktywne spotkania w ramach odbioru działań ruchowych oraz promocję tańca współczesnego, w tym także twórców działających na pograniczu sztuk wizualnych i performatywnych.

Wydarzenie jest częścią projektu MOŻNA / w ruchu, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca.

IMIT (miniaturka)    Scena dla tańca 2017 (miniaturka)

Można Sdt 2018 belka (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Kluczbork: Kino Bajka, ul. gen. Pułaskiego 3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close