Konarzewo/„Myśl w ruchu”: Finał projektu „Ruch – Dźwięk – Myśl” – spektakl finałowy

Zdjęcie: Konarzewo/„Myśl w ruchu”: Finał projektu „Ruch – Dźwięk – Myśl” – spektakl finałowy

Projekt Ciało to narzędzie wyrażania w ruchu, Sokołów Podlaski.Fot. Dominika Simanowicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Rozwoju INTEGRO przy współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu realizuje projekt taneczny Ruch – Dźwięk – Myśl. W projekcie bierze udział 30 dzieci  z powiatu poznańskiego, uczniów szkół podstawowych Gminy Dopiewo. Uczniowie klas IV, V, VI od lutego aktywnie uczestniczą w zajęciach tańca współczesnego, klasycznego i ludowego, wyjeżdżają na spektakle Polskiego Teatru Tańca i biorą udział w warsztatach teatralnych. Partnerem projektu jest Szkoła Podstawowa w Dąbrówce. Przy pracy nad projektem zaangażowanych jest trzech choreografów, kostiumolog, muzycy i szereg innych osób, które sprawują nadzór nad projektem.

Projekt Ruch – Dźwięk – Myśl przybliża dzieciom idee ruchu naturalnego, zapoznając ztańcem współczesnym i ludowym, który w dzisiejszych czasach staje się niszowy i zapomniany w środowisku młodzieżowym. Głównym założeniem jest eksplorowanie ruchu wynikającego z emocji bliskich naturze człowieka. W spektaklu podsumowującym projekt odwołujemy się także do warstwy wspomnieniowej. Sięgając do korzeni, przyglądając się sobie, możemy lepiej integrować się z ciałem, a także próbować odpowiedzieć na pytanie: skąd jesteśmy i dokąd zmierzamy…? W egzystencji człowieka, podobnie jak w tańcu każdy ruch ma swoją przyczynę i skutek, wyrasta z określonego źródła, dając początek kolejnym zdarzeniom. Młodzi tancerze biorący udział w projekcie przywołują swoje pochodzenie, historię, przodków; szukają swojego początku. Utworom ludowym i współczesnym towarzyszą nowoczesne –  popowe,  a nawet hip-hopowe – aranżacje.

Finałowy spektakl taneczny odbędzie się w sali widowiskowej Centrum Rehabilitacyjno-Kulturowego Fabryka Kultury w Konarzewie , ul.Poznańska 19.  WSTĘP BEZPŁATNY.

***

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądają również spektakle tańca, integralną częścią programu są też wykłady teoretyczne. Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności.

W 2014 roku w ramach Myśli w ruchu realizowanych jest 9 projektów w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Bytom, Stoszowice, Zduńska Wola, Gdańsk, Wrocław, Sokołów Podlaski, Dąbrówka, Grodzisk Mazowiecki.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Konarzewo: Sala widowiskowa Centrum Rehabilitacyjno-Kulturowego Fabryka Kultury, ul.Poznańska 19. WSTĘP BEZPŁATNY.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close