Konin: Koniński Teatr Tańca „dowód bardzo osobisty”

Zdjęcie: Konin: Koniński Teatr Tańca „dowód bardzo osobisty”

fot. Ilona Trybuła

Wersja do druku

Udostępnij

dowód bardzo osobisty w choreografii Katarzyny Łapaj to próba zdefiniowania prawdy o tym, co łączy społeczność miasta Konina. W poszukiwaniu wspólnego mianownika twórcy spektaklu zapytali mieszkańców, z czym kojarzy im się Konin? Na tej podstawie powstała struktura spektaklu. Wśród mnogości skojarzeń wyłoniły się kluczowe hasła, powracające jak echo: Festiwal, Huta, Kopalnia, Elektrownia. A zatem Konin i jego integralna, przemysłowa strona i kultura –„Konin – na scenie”. Ruch, aluminium, węgiel i ludzie. Jaki stosunek do miasta mają młodzi ludzie? Czy planują tu przyszłość? Czy lubią tu wracać? Co by zmienili?  Jak rozwijał by się Konin, gdyby nie odnaleziono tu pierwszych pokładów węgla? Jaki wpływ na region, społeczność czy jednostkę miał rozwijający się tu przemysł?

dowód bardzo osobisty nie daje gotowych odpowiedzi, ale daje głos mieszkańcom i skłania do refleksji nad rzeczywistością, środowiskiem. Spektakl, który dotyczy każdego koninianina, ale i każdego młodego człowieka, który wkracza w okres wyborów dotyczących jego przyszłości. Przyszłości, która choć dziś jest niepewna, zawsze przecież daje nadzieję i budzi oczekiwanie, że to, co nadejdzie, będzie dobre, trwałe, budujące, radosne. Niech takie będzie.

Choreografia i reżyseria: Katarzyna Łapaj

Muzyka: Piotr Winiarski

Występują: Katarzyna Łapaj, Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak, Weronika Skórzewska, Nina Jóźwiak, Natalia Poprawska, Martyna Wiśniewska, Hanna Jaskot, Oliwia Raszewska, Bianka Tokłowicz, Kasandra Gomulska

Współorganizatorem wydarzenia jest Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie oraz Muzeum Okręgowe w Koninie.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Konin: Muzeum Okręgowe, ul. Gotycka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close