Konin/Wielkopolska: Rewolucje: Mikołaj Mikołajczyk „Projekt. Noce i dnie”

Zdjęcie: Konin/Wielkopolska: Rewolucje: Mikołaj Mikołajczyk „Projekt. Noce i dnie”

Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt. Noce i dnie jest kolejną odsłoną współpracy Mikołaja Mikołajczyka z Zespołem Śpiewaczym „Wrzos” z Zakrzewa. Tym razem choreograf wraz z zespołem realizatorów postanowił pójść o krok dalej. Seniorzy z chóru „Wrzos” zmierzyli się nie tylko z zadaniami teatralnymi czy tanecznymi, ale także z własną opowieścią o życiu. Inspiracji szukali we wpisanej w historię Wielkopolski powieści Marii Dąbrowskiej Noce i dnie, stawiającej pytania o podsumowanie życia, jego spełnienie i niespełnienie. W przedstawieniu wzięło udział piętnastu seniorów z choreografem Mikołajem Mikołajczykiem oraz – gościnnie – tancerka Iwona Pasińska i aktor Adam Ferency. W niecodziennym gatunku scenicznym, który można nazwać teatrem uczestnictwa, powstał wspólny język.

Wejściówki do odbioru w CKiS na Okólnej 47a oraz w CKiS – DK Oskard.

Reżyseria i choreografia: Mikołaj Mikołajczyk
Dramaturgia: Małgorzata Dziewulska
Opracowanie muzyczne: Zbigniew Kozub
Scenografia i wideo: Mirek Kaczmarek

Występują: Edmund Bindek, Urszula Chałubek, Jan Cieślik, Irena Czermak, Alicja Dąbek, Bogdan Dąbrowski, Danuta Okońska, Janusz Okoński, Eugenia Płaczek, Łucja Podlewska, Jerzy Podlewski, Józefa Polak, Maria Trokowska, Jan Wojciechowski, Danuta Zdrenka oraz Mikołaj Mikołajczyk
Gościnnie: Iwona Pasińska, Adam Ferency

Spektakl powstał w ramach programu Samorządu Województwa Wielkopolskiego „Wielkopolska: Rewolucje”, którego kuratorką jest Agata Siwiak.
Współpraca: Zakrzewski Dom Kultury „Dom Polski”

Premiera: 5 września 2013 roku w siedzibie „Domu Polskiego” w Zakrzewie.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Konin: CkiS – Dom Kultury „Oskard”, ul. Aleje 1 Maja 7 a

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close