Kórnik: „OSMOSIS:: Poznań – – Berlin” – performans site-specific

Zdjęcie: Kórnik: „OSMOSIS:: Poznań – – Berlin” – performans site-specific

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

OSMOSIS to laboratorium poświęcone relacji dźwięku, ruchu i ciała dla muzyków, tancerzy i performerów związanych z miastami Poznań i Berlin. Zwieńczeniem projektu będą trzy pokazy performance w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Arboretum Kórnickim oraz w Plateau Gallery w Berlinie. Laboratorium, organizowane już po raz drugi w CK Zamek, jest dedykowane muzykom, tancerzom i performerom, którzy eksperymentując badają fizyczny aspekt dźwięku, dźwiękowe wymiary ruchu oraz specyficzny rodzaj energii tworzonej przez oba te media i ich wzajemne oddziaływanie w procesie tworzenia performansu.

Podczas dziewięciu dni intensywnej pracy – obejmującej praktykę fizyczną dla całej grupy muzyków i tancerzy, budowanie uważności w obserwacji, słuchaniu i tworzeniu dźwięku  i ruchu – grupa będzie poszukiwać strategii przenikania się metodologii obu dziedzin
w procesie pracy grupowej. Prezentacje site-specific odbędą się w trzech bardzo odmiennych przestrzeniach – w zamkowych komnatach, w otwartej przestrzeni, wśród roślin Arboretum w Kórniku oraz w surowej przestrzeni berlińskiej Plateau Gallery. OSMOSIS to spotkanie artystów z Polski, Niemiec, Francji, Japonii i Korei Południowej, których łączy miasto Berlin lub Poznań. Celem projektu jest rozwijanie trwałej współpracy i wymiany artystycznej na polu eksperymentalnym pomiędzy artystami tych dwóch, blisko sąsiadujących ze sobą miast.

Uczestnicy Osmosis 2015:

Michał J. Biel (PL) – saksofon
Mia Bodet (JP) – skrzypce
Michiyasu Furutani (JP) – ruch
Sumi Jang (COR) – ruch
Gaja Karolczak (PL) – experymentalne formy dokumentacji
Martyna Lorenc (PL) – ruch
Yuri Mizobuchi (JP) – głos
Manon Parent (FR) – skrzypce, ruch
Aga Pędziwiatr (PL) – ruch
Marta Romaszkan (PL) – ruch
Miriam Siebenstädt (DE) – saksofony

Projekt realizowany przez Osmosis Team (Manon Parent, Marta Romaszkan i Patric Farout) i Fundację Sens Ruchu, współorganizatorem projektu jest Centrum Kultury Zamek w Poznaniu a partnerami: Arboretum w Kórniku (Instytut Dendrologii PAN) oraz Plateau Gallery (Greenhouse).

Osmosis Arboretum (miniaturka)    Osmosis Galeria Plateau (miniaturka)

Projekt współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Strona domowa projektu: www.osmotic.tk

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Kórnik: Instytut Dendrologii PAN, ul. Parkowa 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close