Kraków/27. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Sacude Vertical Dance and Aerial Dance (Hiszpania) „Wrong Turn 2”

Zdjęcie: Kraków/27. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Sacude Vertical Dance and Aerial Dance (Hiszpania) „Wrong Turn 2”

Fot. Eva Ferrera Iriarte.

Wersja do druku

Udostępnij

Przedstawienie adresowana jest do szerokiej publiczności i opowiada historię spotkania w świecie fantazji, z wykorzystaniem projekcji wideo oraz działań dwóch postaci o imionach Sacu i Mika. Są to istoty, które marzą, tańczą, biegają, skaczą i unoszą się w powietrzu, dzieląc się swoimi emocjami z widzami.

Autor, reżyser i choreograf: Samuel Delgado Martín

Występują: Mamen Alcázar, Samuel Delgado

Premiera: lipiec 2009, Festival Per Amor a L’hart, Hospitalet de Llobregat, Barcelona, Hiszpania
Czas trwania: 17 min.

Trailer spektaklu

Sacude jest teatrem tańca na pionowych powierzchniach i w powietrzu, założony przez Samuela Delgado w Barcelonie.

Łączy on umiejętności artystyczne z wiedzą techniczną, tworząc przedstawienia będące fuzją teatru, tańca, video, cyrku, muzyki i poezji. Jego pierwszy spektakl Air, creator’s dream został wystawiony w 2006 roku na festiwalu Interferences w Barcelonie. W 2009 roku zespół zaprezentował trylogię spektakli pionowych Adventures of Sacu & Mica. Dwie pierwsze części Wrong Turn 2 i Tugiro zdobyły pierwsze nagrody w kategorii tańca na powierzchni pionowej na międzynarodowych festiwalach choreografii w Burgos i w Nowym Jorku.

Strona internetowa teatru

Więcej o festiwalu: http://27ulica.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 23:00

Kraków: Rynek Główny, od strony Ratusza, ściana wieży ratuszowej

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close