Kraków/27. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Spitfire Company (Czechy) „Antiwords (Antysłowa)”

Zdjęcie: Kraków/27. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Spitfire Company (Czechy) „Antiwords (Antysłowa)”

Fot. Michal Hančovský.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl powstał pod wpływem utworów Vaclava Havla, a szczególnie jego sztuki Audiencja i jej legendarnej adaptacji filmowej, gdzie w rolę browarnika wcielił się Landovsky, który potrafił wypić dziewięć kufli piwa i wciąż kreować swą postać. Czy aktorki przebiją tą legendę? Czy osiągną stan na krawędzi, nawiązując do havlowskiego motywu alienacji i do hrabalowskiej poetyki samotności? Poza nimi dwoma, pozostałe główne role kreowane są przez gigantyczne głowy autorstwa rzeźbiarki Pauliny Skavovej, ze wsparciem muzyki skomponowanej specjalnie do spektaklu przez Sivana Eldara.

Koncepcja: Miřenka Čechová, Petr Boháč
Reżyseria: Petr Boháč
Muzyka: Sivan Eldar
Projekt świateł: Martin Špetlík
Maski: Paulina Skavova
Producent: Spitfire Company: Tereza Havlíčková
Koproducent: Palac Akropolis

Występują: Jindřiška Křivánková, Miřenka Čechová

Premiera amerykańska: wrzesień 2013, Atlas Performing Art Center
Premiera czeska: listopad 2013, Palác Akropolis, Praga
Czas trwania: 50 min.

Trailer spektaklu

Spitfire Company jest aktualnie jedną z grup teatralnych autorskiego teatru ruchu i tańca w Czechach. Charakterystyczne cechy jej dokonań to nacisk na fizyczność gry aktorskiej, skłonność do eksperymentów scenicznych, egzystencjalna nierównowaga postaci, trend do łączenia różnych gatunków i odnajdywania nowych bodźców.

Strona internetowa teatru

Więcej o festiwalu: http://27ulica.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: Plac Szczepański

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close