Kraków/27. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: The Physical Theatre InZhest (Białoruś) „Ostatnie szaty cesarza”

Zdjęcie: Kraków/27. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: The Physical Theatre InZhest (Białoruś) „Ostatnie szaty cesarza”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr ruchu InZhest z Mińska w tragikomicznej formie karnawałowej opowiada o iluzoryczności władzy i o tym, że wszystko się zmienia. Ostatnie szaty cesarza (tylko trochę z Andersena) stanowią uroczystą paradę i ceremonię teatru ulicznego. „Pewnego razu pewien cesarz zechciał przejść ulicami miasta i porozmawiać z prostymi ludźmi. Ale nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć w następnej chwili…”.

Autor i reżyser: Slava Inozemcev

Występują: Slava Inozemcev (Emperor), Dmitry Skachkov (Master of Ceremonies), Michail Umpirovich (Bodyguard)

Muzyk: Matwej Saburov

Technik: Gennady Tobin

Premiera: lipiec 2012, Samara (Rosja), Festiwal Plast Rain
Czas trwania: około 45 min.

Trailer spektaklu

Teatr InZhest jest niezależną białoruską grupą artystyczną, która przez ponad 30 lat działa w dziedzinie współczesnej pantomimy, tańca butoh, improwizacji site specific oraz performansów w plenerze. Niezmienny lider teatru Sława Inoziemcew przez wiele lat był zaangażowany jako aktor, choreograf i wykładowca w międzynarodowe projekty Teatru Formy z Józefem Markockim (Wrocław) i Ten Pen Chii Art Labor z Joachimem Mangerem i Yumiko Yoshioką (Schloss Bruellin, Niemcy). Sława prowadzi również zajęcia w swoim własnym studiu w Mińsku oraz na warsztatach, używając własnej oryginalnej metody psychofizycznego treningu aktorskiego o nazwie Dances of Animals (Tańce zwierząt). Od roku 2000, Teatr InZhest tworzył swoje przedstawienie we współpracy z grupą muzyczną Plato, prowadzoną przez Matweja Saburowa (kompozytor i artysta wizualny tworzący w technice video).

Strona internetowa teatru

Więcej o festiwalu: http://27ulica.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:00

Kraków: Plac Szcepański

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close