Kraków/27. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Theater Tol (Belgia) „Corazon de Angeles”

Zdjęcie: Kraków/27. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Theater Tol (Belgia) „Corazon de Angeles”

Fot. Lukas Verdijk.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl pokazuje zaślubiny, podczas których zakochana para tańczy i wznosi się w powietrze. Łączy ich miłość i otoczenie dobrego towarzystwa: muzyków i baśniowych stworów. Wielkim prezentem dla nowożeńców są anioły – stróże, marzyciele, mędrcy. Dziś w naszej kulturze panna młoda niesie bukiet kwiatów. Pierwotnie był to bukiet mocnych ziół, które pomagały w odpędzaniu od małżeństwa złych duchów. W spektaklu Corazon de Angeles, panna młoda nie dostaje bukietu w celu odpędzania zła, lecz anioły w celu zatrzymania dobra. Widzowie staną się gośćmi tego wesela. Artyści chcą swoich gości wzruszyć i uszczęśliwić, dać im niezapomnianą noc.

Kierownictwo artystyczne, scenografia i scenariusz: Lot Seuntjens
Projekty kostiumów: Lisette Henst
Muzyka: Henk de Laat, Wouter De Belder

Wykonawcy: Claire Hesp, Fleur van Zonneveld, Paola Zampierolo, Hanne Schillemans, Maaike Van De Westeringh, Sarah Vingerhoets, Lili Almeida, Stefaan Cleiren, Aline Deleu, Elfje Duchateau

Muzycy: Wouter De Belder, Maki Masamoto, Yaso Romero Fernandes

Technicy: Werner Musenbrock, Thomas de Geyseleer, Hendrik Dejonghe

Premiera: 2005, Costa Rica San Jose Festival
Czas trwania: 40 min.

Trailer spektaklu

Założony w 1998 roku Teatr Tol to międzynarodowy zespół teatru muzycznego z siedzibą w Antwerpii w Belgii. Grupa tworzy spektakle nieomal bez tekstu, zastępując słowo wizualnymi środkami wyrazu, aktorstwem i muzyką. Inspiracją do każdego przedstawienia są fizyczne aspekty miejsca jego prezentacji oraz jego kontekst historyczny i społeczny. Grupa nie korzysta z konwencjonalnych przestrzeni teatralnych. Zespół występował w Belgii, Holandii, Hiszpanii, Grecji, Niemczech, Izraelu, Singapurze, Szwajcarii, a także w Indiach, na Kostaryce, w Anglii, Norwegii, we Włoszech, w Portugalii, Austrii, Polsce, Chorwacji, Francji, Rosji, Meksyku oraz w Chinach, na Taiwanie i w Kanadzie. Niezależnie od pory roku, przedstawienia odbywają się zawsze na wolnym powietrzu. Spektakle Teatru Tol cechuje precyzja i nastrój pełen poezji. Artyści komunikują się językiem oryginalnym, bogatym wizualnie i muzycznie. W skład zespołu wchodzą współtwórcy każdego spektaklu – muzycy, tancerze, projektanci, styliści, technicy i aktorzy, którzy działają pod kierownictwem artystycznym Lot Seuentjens.

Strona internetowa teatru

Więcej o festiwalu: http://27ulica.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 23:00

Kraków: Rynek Główny, od strony Ratusza

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close