Kraków/28. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Loco Brusca „Mr X”

Zdjęcie: Kraków/28. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Loco Brusca „Mr X”

Fot. Matushka Medous

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 28. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie katalońsko-argentyński artysta Loco Brusca pokaże spektakl Mr X. Dr Jekill i Mr Hyde w wykonaniu Loco Brusca to zmodernizowana historia jednej postaci o dwóch osobowościach. Niektórzy ludzie żyją dziś tam, gdzie się uwięzili, w świecie iluzji, władzy, walki, podboju, stresu i innych cech z długiej listy zła. Aż nagle – z rożnych powodów – ich instynkt wyzwala ich i nagle potrafią robić rzeczy wcześniej niewyobrażalne. Jednak nie wiedzą zwykle, co z tym zrobić i wtedy z własnej woli powracają do swojego więzienia. Mr X stanowi komiczne przedstawienie z elementami ruchu, klaunady, japońskiego tańca butoh i pantomimy, w którym artysta i jego ciało poszukują granic swoich możliwości.

Trailer spektaklu

Twórca i wykonawca: Luis Loco Brusca

Premiera: lipiec 2010, Lekeitio, Kraj Basków
Czas trwania: 50 min.

Aktor określany jako psycho-klaun, który specjalizuje się w przedstawieniach ulicznych z wykorzystaniem mowy ciała. Wybierając drogę artystycznego rozwoju w Barcelonie, Brusca pobierał nauki u takich mistrzów jak: Johnny Melville, Jango Edwards, Albert Vidal, Gabriel Camé Buendía oraz Elizabeth Couchetief, John Wright, Ernie Martín, Tapa Sudana, Monika Pagneux, Anne Denis, Yoshi Oida, Jan Ferslev (Odin Theatre). W 2005 roku, Brusca rozpoczął naukę tańca Butoh pod kierunkiem takich artystów jak Yoshito Ohno, Imre Thormann, Jean Daniel Fricker i Atsushi Takenouchi. Artysta „bada” alchemię ciała, łącząc elementy klaunady, tańca butoh, błazenady, pantomimy i teatru. W swojej pracu korzysta z prostych pomysłów, wyrosłych z jego osobowości, świata i doświadczenia. To nie tylko wykonawca sceniczny lecz także artysta, który ma wiele do powiedzenia.

Program 28. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie

Strona Festiwalu:  http://28ulica.pl/

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Kraków: Plac Szczepański

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close