Kraków/29. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Circus Ferus „Serce Polski” – chor. Kacper Lipiński

Zdjęcie: Kraków/29. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Circus Ferus „Serce Polski” – chor. Kacper Lipiński

Fot. Tomek Piróg

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 29. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie teatr Circus Ferus zaprasza na spektakl Serce Polski w choreografii Kacpra Lipińskiego.

O spektaklu:

Wyselekcjonowane grupy z całego kraju stają ze sobą w szranki, by jak najtrafniej wyrazić istotę polskości. Na jakie wyżyny patriotyzmu wespnie się Towarzystwo Gimnastyczne im. Jakuba Szeli? Co o kwintesencji ojczyzny powie nam Grupa Poetycka Światełko? Gdzie serce Polski znajdzie Zespół Pieśni i Tańca Fever? A może Kółko Teatralne Quo vadis odpowie najlepiej na pytanie: „Gdzie najmocniej bije serce polski?”.

Premiera: 2014, Poznań
Czas trwania: 50 minut.

Trailer

Kacper Lipiński (ur. 1979) — absolwent Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki, studiował również historię sztuki, instruktor sztuk walki. W 2004 roku rozpoczął pracę w Polskim Teatrze Tańca, gdzie do roku 2008 wystąpił w kilkunastu spektaklach oraz zajmował się projektowaniem kostiumów i wideo do kilku produkcji. Był stypendystą Alternatywnej Akademii Tańca organizowanej przez Art Stations Foundation w Poznaniu. Jako choreograf debiutował (2007) w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec przedstawiając projekt solowy IME EKTASI. Kolejne autorskie spektakle to: DU łe DU (2008), …a słowo ciałem… a z ciała słowo… (2009), Testament (2011), Niepamięć (rzeczywistość zakłamana) (2012), Dziwne zdarzenie mistrza Ło (2012), wOkOłO (2014). Przygotowuje również projekty wideo i akcje performatywne, np. Dźwięk nieprzejawiony lub cykl powiązanych ze sobą performansów ruchowych, osadzonych w relacji ciała z obrazem i muzyką na żywo: Position of A. Place nr.: … W latach 2008–2013 członek niezależnej grupy teatralnej Movements Factory. Od roku 2012 związany z niezależną grupą teatralną Circus Ferus. Aktualnie pracuje jako fotograf, projektant, rysownik, choreograf i performer, starając się łączyć sferę ruchu i sztuk wizualnych. Od 2011 prowadzi zajęcia i rozwija autorski system ruchowy FGD, który kształtuje na bazie wcześniejszych doświadczeń sportowych, tanecznych i sztuk walki.

Circus Ferus to otwarta grupa realizująca spektakle teatralne i wymyślone przez siebie projekty. Grupa powstała w 2012 roku w Poznaniu. Zespół tworzą: Agata Elsner, Grzegorz Ciemnoczołowski, Anna Januchowska, Kuba Kapral, Kacper Lipiński, Łukasz Kowalski, Justyna Paluszyńska, Michał Paszkowski, Karolina Pawełska, Barbara Prądzyńska, Arkadiusz Kos, Artur Śledzianowski, Dominik Złotkowski.
www.circusferus.com

Więcej

Program 29. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie

Strona Festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close