Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Akcja Ważka „Poza” – chot. Barbara Wysoczańska

Zdjęcie: Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Akcja Ważka „Poza” – chot. Barbara Wysoczańska

Fot. Gadi Dagon

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 30. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie Akcja Ważka zaprasza na premierowy pokaz spektaklu Poza, przygotowanego specjalnie na zaproszenie festiwalu. Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu, jak również inspiracją do spektaklu jest przerażający świat bez książek opisany w powieści Fahrenheit 451 Ray’a Bradbury’ego.

O spektaklu:

Ludzie żyją coraz szybciej, intensywniej, mocniej, szukają sytuacji, w których mogą poczuć, że naprawdę są. Jednocześnie poprzez działania, ruchy pozorowane, często oddalaką się od tego poczucia. Funkcjonują w powierzchownym świecie, działają w obrębie systemów, narzucają sobie wartości i wpasowują siebie w kolejne schematy.

Kartezjańskie „Myślę, więc jestem” z wielu względów przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie, wątpliwe jest zarówno to, że ludzie myśą, jak i to, że są. Sztuczność daje pozorne poczucie bezpieczeństwa, wyglądają wspaniale, funkcjonują z niedoścignioną precyzją w pięknie opakowanym a jednak słomianym świecie, pustym w środku, nietrwałym, tymczasowym. Czy odważą się podjąć ryzyko rozerwana struktury zarówno własnego wnętrza, jak i poukładanego, perfekcyjnego nie/bycia?

Spektakl będzie prezentowany w dniach 6,7,8 lipca (od czwartku do soboty) w całości, natomiast fragmenty będzie można zobaczyć również w niedzielę w ramach 24-godzinnego widowiska Teatru KTO F451.

Barbara Wysoczańska (ur. 1984) – tancerka, choreografka, producentka własnych projektów taneczno-ruchowych. W latach 2003-2015 zdobywała doświadczenie w Teatrze Tańca DF Katarzyny Skawińskiej, gdzie pełniła również funkcję wiceprezeski i koordynatorki projektów artystycznych. Brała udział w kilkunastu produkcjach tanecznych zespołu ostatnich lat. W wielu z nich wykonywała również partie solowe. W latach 2007-2012 pracowała w Teatrze KTO jako aktorka, uczestnicząc w akcjach artystycznych i spektaklach ulicznych w reżyserii Jerzego Zonia (m.in. Quixotage, Ślepcy), które prezentowane były na licznych festiwalach teatralnych w Polsce i na świecie. Od tego czasu  interesuje się teatrem ulicznym oraz wszelkimi produkcjami performatywnymi w przestrzeniach pozateatralnych i w ramach tej pasji realizuje sporadycznie inicjatywy związane z tańcem i ruchem jako Akcja WAŻKA.
https://www.facebook.com/akcjaWAZKA/

Program festiwalu

Więcej na stronie festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: Rynek Główny od strony kościoła św. Wojciecha

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close