Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Teatr Hothaus „Zabiłem brata mego”

Zdjęcie: Kraków/30. ULICA – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych: Teatr Hothaus „Zabiłem brata mego”

Fot. Marta Ankiersztejn / © Instytut Muzyki i Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 30. ULICY – Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych w Krakowie Teatr Hothaus zaprasza na spektakl Zabiłem brata mego. Spektakl mówi o zagrożeniach współczesnego świata, gdzie wszystko jest masowe, skrócone i standardowe, przez co wydaje się prostsze. To świat streszczeń, wyborów, internetowych memów i gifów. Wszystko jest w nim skondensowane, jak humor w prostym dowcipie. Wszystko jest chwilowe i zmierza do błyskawicznego zakończenia. Czas nauki? Skrócony. Programy nauczania? Zredukowane. Filozofia? Zarzucona. Historia, język, ortografia? Uproszczone. Wzrasta tempo życia. Najbardziej liczy się posada, która daje pracę i pieniądze, a po godzinach – prosta rozrywka. Po co uczyć się czegokolwiek poza naciskaniem guzików, przekręcaniem kontaktów, przykręcaniem śrubek i nakrętek?

 

Czas trwania: 55 minut
Premiera: lipiec 2017, Kraków
Reżyseria i choreografia: Aleksander Kopański
Współpraca dramaturgiczna: Wojciech Dawid Terechowicz
Pomysł kostiumów: Aleksander Kopański
W spektaklu wykorzystuje się muzykę następujących wykonawców: Max Richter, Nils Frahm, Laurie Anderson, Olafur Arnalds,  Arca- Purcell, Fatboy Slim, Red Velvet
Wykonawcy: Krystian Daniel Łysoń, Katarzyna Pawłowska, Zofia Szyrajew, Maria Szczepankiewicz, Maria Bieloumtseva, Marcelina Jasińska, Dobrochna Kogut, Dawid Kołcz, Kacper Mucha, Natalia Pitry, Karolina Stępień, Szymon Walawender oraz Wojciech Dawid Terechowicz

Teatr Hothaus istnieje od 2008 roku. Członkami zespołu są zawodowi aktorzy, tancerze i śpiewacy, którzy pracują z młodymi adeptami i przygotowują ich do pracy na scenie. Teatr Hothaus prowadzi praktyki artystyczne oraz działania edukacyjne dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów oraz  współpracuje z grupami narażonymi na wykluczenie społeczne. Przez 10 lat istnienia Teatr Hothaus dał ponad 60 premier. Były to często inscenizacje najlepszych dzieł literatury polskiej i światowej.

www.hothaus.org

Program festiwalu

Więcej na stronie festiwalu

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Kraków: Rynek Główny od strony Ratusza

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close