Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Bioart: John O’Shea & Monika Bakke „Menu for Companion Species” – kolacja performatywna

Zdjęcie: Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Bioart: John O’Shea & Monika Bakke „Menu for Companion Species” – kolacja performatywna

Fot. z materiałów SIC!

Wersja do druku

Udostępnij

Performans z aktywnym udziałem publiczności w transgatunkowej kolacji. Menu zaprojektowane zostało w formie gastronomiczno-filozoficznej medytacji nad granicami gościnności, bowiem jedzenie nieodłącznie wiąże się z zabijaniem. Nikt nie je samotnie, dlatego koniecznie należy zadać pytanie: jak „dobrze jeść” wśród drapieżników i ofiar, pasożytów i żywicieli? Przy jedzeniu i rozmowie, czytaniu i oglądaniu, a także pisaniu na obrusie ujawnią się etyczne aspekty ludzkiego funkcjonowania w sieciach pokarmowych. Kto, kiedy i przez kogo bywa zjadany? Czy i kiedy relacje te są odwracalne? Dania będą przygotowywane w trakcie trwania kolacji i serwowane ludzkim i nie-ludzkim uczestnikom.


W języku angielskim, tłumaczenie symultaniczne na język polski.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Muzeum Przyrodnicze, ul. Świętego Sebastiana 9, Kraków

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close