Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Bioart: Panel dyskusyjny „Obecność Bio-Przyszłości” z udziałem: John O’Shea, Stelarc

Zdjęcie: Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Bioart: Panel dyskusyjny „Obecność Bio-Przyszłości” z udziałem: John O’Shea, Stelarc

Fot. z materiałów SIC!

Wersja do druku

Udostępnij

„Bez nie-ludzi nie ma człowieka” – ta myśl francuskiego myśliciela Bruno Latoura będzie punktem wyjścia do dyskusji, w której udział wezmą artyści pracujący z ludzkimi i nie-ludzkimi ciałami oraz tworzący organiczno-nieorganiczne chimery. Porozmawiamy o już istniejących oraz dopiero projektowanych kolektywach ludzi i nie-ludzi, które mają na tyle duży potencjał, by na trwałe zmienić obowiązujące hierarchie faworyzujące we wszystkim nasz gatunek.

Odwołując się do artystycznych praktyk uczestników panelu, w tym do działań zaprezentowanych przez nich w czasie Reminiscencji, zastanowimy się nad koniecznymi zmianami, które na dobre otworzą człowieka na to, co nie-ludzkie. Sztuka bowiem w swojej fuzji z technonauką wyznacza kierunki praktycznych działań, a także mentalnych transformacji – niezbędnych, by włączyć nas do ludzko-nieludzkich wspólnot. Pod dyskusję poddamy też etyczny wymiar transgatunkowych cielesnych relacji, które tworzymy, by umożliwić sobie codzienne, rutynowe czynności związane z biologicznym przetrwaniem, takich jak zjadanie cudzych ciał oraz troskę o nasze ciała – zjadane przez nie-ludzkie organizmy nie tylko po śmierci.

W języku angielskim, tłumaczenie symultaniczne na język polski.

Prowadzenie:Monika Bakke


Wstęp bezpłatny

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15, Kraków

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close