Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Bioart: Stelarc „Meat, Metal & Code: Engineering Chimeras” – prezentacja

Zdjęcie: Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Bioart: Stelarc „Meat, Metal & Code: Engineering Chimeras” – prezentacja

Fot. Jihyé Jung

Wersja do druku

Udostępnij

Protetyczne wzmacnianie ciała poprzez działania polegające na przenikaniu się organicznego z nieorganicznym, maszyny z tkanką, należy do głównych zainteresowań Stelarca. Do początkowo stosowanych protez nieorganicznych z czasem dołączyły też organiczne – hodowane in vitro lub in vivo. Artysta angażuje robotykę i biomedycynę w proces zasiedlania własnego ciała traktowanego jako środowisko dla nanomaszyn lub genetycznej chimery. Ciało bowiem nie jest tu przypisane do jednego użytkownika i – jak pokazują realizacje Stelarca – może być ono zdalnie sterowane poprzez impulsy elektryczne albo wykorzystywane akustycznie. Prezentacja prac przez ich autora będzie okazją do zapoznania się z kontekstami i kulisami ich realizacji, możliwościami technologicznymi, oczekiwaniami, a także ograniczeniami i ryzykiem, jakie ponosi performer tak radykalnie angażujący własne ciało.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15, Kraków

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close