Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Taniec: Liquid Loft & Chris Haring „Mush Room”

Zdjęcie: Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Taniec: Liquid Loft & Chris Haring „Mush Room”

Fot. Michael Loizenbauer

Wersja do druku

Udostępnij

Chris Haring znany jest z ironicznego spojrzenia na rzeczywistość oraz zainteresowania najnowszymi technologiami. Te dwa elementy tworzą w jego twórczości wybuchową mieszankę. Precyzyjne choreografie Haringa nie mają jednak futurystycznego charakteru. Przeciwnie – ich istotą jest ludzki wymiar i prostota przekazu, osiągane dzięki różnorodnym i charyzmatycznym osobowościom zespołu. Podobnie jest w najnowszym spektaklu –Mush Room– stworzonym we współpracy z Michelem Blazym.


Ten zaliczany do nurtu bio-art artysta wykreował hipnotyzującą przestrzeń, w której grupa ludzi odprawia rytuały dnia codziennego, które okazują się zaskakująco tajemnicze. Wystudiowane pozy, powracające wciąż te same słowa, rozkładane na czynniki pierwsze działania – tak wMush Roomwygląda współczesne społeczeństwo dizajnu. W podobnych warunkach ciało staje się olśniewająco perfekcyjną technologią bycia – ostateczną przestrzenią, która zostaje zaprojektowana. Z jednej strony budzi ono fascynację, z drugiej przeraża. Liquid Loft pokazuje bowiem, że w idealnym świecie idealnie widoczna jest także pustka.Mush Roomłączy w sobie maestrię wykonania z intelektualną przenikliwością.


Choreografia, reżyseria: Chris Haring

Taniec, choreografia: Stephanie Cumming, Kathryn Enright, Ian Garside, Anna Maria Nowak, Raquel Odena, Simone Truong, Thales Weilinger

Asystent choreografa: Stephanie Cumming

Dźwięk, kompozycja: Andreas Berger

Scenografia, światło, dramaturgia: Thomas Jelinek

Scenografia: Michel Blazy

Współpraca artystyczna: Andreas Spiegl

Koprodukcja: The Perfect Garden: Impulstanz Vienna International Festival, Tanzquartier Wien, tanz ist Festival, Szene Salzburg, Liquid Loft

Liquid Loft jest wspierane przez: Stadt Wien – MA7 Kultur, Bundesministerium für Unterricht, Kunst und Kultur


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Łaźnia Nowa, osiedle Szkolne 25 31-000 Kraków

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close