Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Teatr: Me and Machine „When We Meet Again” – projekt interaktywny

Zdjęcie: Kraków/37. Krakowskie Reminiscencje Teatralne/Teatr: Me and Machine „When We Meet Again” – projekt interaktywny

Fot. Me and the Machine

Wersja do druku

Udostępnij

When We Meet Againto połączenie filmu i performansu dla jednego widza, który – otoczony opieką wirtualnego przewodnika – wchodzi w alternatywny świat zapomnianego tańca, oceanu, smaków i własnej wyobraźni.Spektakl umożliwia bezpośrednie doświadczenie tego, czym jest cyfrowa rzeczywistość, jakie możliwości niesie ze sobą technologiczna zmiana tożsamości. Przez dziewięć minut wyposażony w okulary wideo widz oprowadzany jest po świecie, który wydaje się namacalny i realny. Jednak czy ciało, w które wchodzę oraz głos, który słyszę w czasie performansu naprawdę należą do mnie? WWhen We Meet Againudzielenie odpowiedzi na te pozornie najprostsze pytania wcale nie jest łatwe.


„When I first met you, you could see me but I couldn’t see you…” – mówi kobiecy głos, który zaprasza widzów w podróż po alternatywnym świecie. Założenie okularów wideo oznacza zgodę na zmianę tożsamości; „wejście” w nowe ciało. Czy technologia naprawdę jest w stanie oszukać umysł? Umożliwiając doświadczanie własnej intymności w sytuacji, w której to, co rzeczywiste splata się z tym, co urojone,When We Meet Againskłania do refleksji nad funkcją i (de)funkcjonalizacją ciała w zmediatyzowanej rzeczywistości.

Projekt przyniósł Me and the Machine wiele nagród i zaproszeń na najważniejsze międzynarodowe festiwale teatralne. Zespół został nominowany do Oxford Samuel Beckett Theatre Trust Award 2013.

Opracowanie, wykonanie: Sam Pearson and Clara García Fraile

Muzyka: Sam Pearson

Asysta, dokumentacja: Chloe Ducharne


KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Bunkier Sztuki, Plac Szczepański 3a, Kraków

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close