Kraków/Akademia nomadyczna: Jeremy Wade „Miłość to NIE romans, kochanie”

Zdjęcie: Kraków/Akademia nomadyczna: Jeremy Wade „Miłość to NIE romans, kochanie”

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Grotowskiego zaprasza na wykład-performans Jeremy’ego Wade’a Miłość to NIE romans, kochanie.

W czasach kryzysu pielęgniarka Battlefield przepisuje strategię społeczno-polityczną, nazywając ją „miłością”. Strategia nie zadziała, jeśli miłość to tylko kleiste romanse i tanie medaliony – zamknięte w kazirodczym kręgu relacji normatywnych. Potrzebujemy miłości, aby służyła jako siła współzależności między bliskimi nieznajomymi i wszystkimi ziemskimi stworzeniami. Wyśpiewaj to! Pod przykrywką alter ego Jeremy Wade pyta, w jaki sposób możemy emancypować troskę o przyszłość będącą odpowiedzią na niektóre z dzisiejszych palących problemów.

Jeremy Wade jest performerem, nauczycielem i kuratorem mieszkającym w Berlinie. W 2000 roku ukończył School for New Dance Development w Amsterdamie. W 2006 otrzymał nagrodę Bessie za swoją pierwszą wieczorną pracę zatytułowaną „Glory” w Dance Theatre Workshop w Nowym Jorku. W swoich pracach bada teorię queer, śmierć człowieka, podmiotowość zombie, dziwne sposoby bycia i afektywną relację, aby podważyć kody społeczne, które definiują i uciskają nasze ciała.

Wydarzenie odbywa się w ramach „Akademii nomadycznej” Anny Konjetzky.

Więcej informacji: http://grotowski-institute.art.pl/wydarzenia/akademia-nomadyczna-2/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Instytut Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30/3

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close