Kraków/Akademia Tańca Polskiego: Balet Dworski „Cracovia Danza” i uczestnicy Akademii Tańca Polskiego „A la Polonaise”

Zdjęcie: Kraków/Akademia Tańca Polskiego: Balet Dworski „Cracovia Danza” i uczestnicy Akademii Tańca Polskiego „A la Polonaise”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

A la Polonaise będzie prezentację umiejętności zdobytych przez uczestników Akademii Tańca Polskiego oraz pokazem w wykonaniu tancerzy Baletu Dworskiego „Cracovia Danza”. W programie pokazane zostaną choreografie opracowane przez Romanę Agnel i Leszka Rembowskiego – mistrzów tańca Akademii, jednocześnie artystów współpracujących na stałe z zespołem „Cracovia Danza”. Przedstawione zostaną tańce polskie od XVII do XIX wieku tj. polonez czy mazur salonowy (ten ostatni odtworzony przez Leszka Rembowskiego z XIX-wiecznych opisów, m.in. Mieczysława Hłaski). Zespół „Cracovia Danza” zatańczy do muzyki B. Pękiela, M. Radziwiłła i W. Żywnego.

Wstęp wolny!

Organizator: Balet Dworski „Cracovia Danza” – Miejska Instytucja Kultury w Krakowie

Partner: Fundacja „Ardente Sole”, Centrum Kultury „Dworek Białoprądnicki”, FPMultimedia

Patroni medialni: TVP Kraków, Tygodnik „Gość Niedzielny”, „Dziennik Polski”, Portale: taniecPOLSKA.pl, Styl.pl, PolskaMuza.eu, Współpraca redakcyjna: Miesięcznik „Karnet”, RMF Classic

Szczegóły na stronie www.cracoviadanza.pl w zakładce Akademia Tańca Polskiego

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Kraków: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close