Kraków: Alicja Miszczor „Co nas porusza”, czyli białe warsztaty – warsztaty improwizacji w tańcu

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor „Co nas porusza”, czyli białe warsztaty – warsztaty improwizacji w tańcu

Fot. Maciej Zakrzewski

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Miszczor zaprasza na wrasztaty improwizacji w tańcu.

Warsztat ten dedykowany jest pracy w procesie.
Skupimy się na ,,narodzinach ruchu”…
na stworzeniu go od zera…
na czasie jaki jest potrzebny aby powstał ruch i chęć działania…
Będziemy podróżować od stanu zero i być może uda nam się dotrzeć do 100procentowego zaangażowania w ruch…
Sprawdzimy co nas obecnie porusza, w jakim stopniu i gdzie ten ruch nas prowadzi…

Będziemy poszukiwać go w takich sferach , jak: muzyka i jakości z nią związane; fizyczność (ciężar, napięcie, rozluźnienie) oraz fizjologia; obrazy poetyckie i mentalne , zmysły (w tym w szczególności dotyk), a także relacja osoby poruszającej się ze sobą oraz z partnerem i grupą .

W drugim dniu warsztatu zajmiemy się : strukturą ruchu, jego kształtem, fakturą, rozmiarem, jego symetria i asymetrią, jego granicami i jego relacją z przestrzenią. Będziemy pracować z przedmiotami, które staną się pretekstem dla początku ruchu.

*Metody pracy to połączenie: Skinner Releasing Technique, Ruchu Autentycznego , metody Detlefa Kapperta oraz autorskich metod instruktorki.

*Instruktorka uprzedza, że w drugim dniu warsztatu możliwe jest procentowe odejście od podanego wyżej tematu

Dla kogo ten warsztat:

*Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób które miały już do czynienia z improwizacją w tańcu lub formami jej pochodnymi oraz dla osób początkujących z otwartością na nowości.

Prowadząca:

Alicja Miszczor – aktorka ruchu, aktywna instruktorka techniki tańca współczesnego, a także improwizacji w tańcu i ruchu scenicznego w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Dyplomowana Instruktorka „Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała” (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen, Detlef Kappert) [kurs choreoterapii]. Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca Iwony Olszowskiej. Uczestniczka wielu realizacji scenicznych, plenerowych oraz wideo tańca we współpracy m.in. z : Iwoną Olszowską, Jackiem Owczarkiem (Pracownia Fizyczna), Yukari Utoh, Marco Voltą, Bartkiem Kulasem, Tomaszem Foltynem. Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie. W ramach Obszaru tańca tańczyła w spektaklach: Przeźroczystość, Wodostany, Para con tango Club, czyli Pan Tan Rey, Duo oraz w autorskich spektaklach solowych: Zdjęcie i Kobieta z sercem. Zanim zajęła się tańcem zaangażowana była w sztuki plastyczne, stąd w jej kodzie twórczym charakterystyczne jest posługiwanie się obrazami.


Inwestycja:
100 zł za 4 godziny warsztatu
Zgłoszenia i wpłata zaliczki w wysokości 50 zł do 12 sierpnia
Numer konta otrzymasz mejlem po zgłoszeniu na warsztat.

Uwaga! Jest możliwość niższej opłaty za warsztat dla posiadaczy karty Multisport i ok system. Zniżkę otrzymają również osoby, które uczestniczyły w całym kursie improwizacji w tańcu lub ruchu scenicznego z Alicją Miszczor.

Kontakt/info:
794 398 124
alataniec@gmail.com

www.alataniec.pl
http://relaksakcja.blogspot.com

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: Przestrzeń Ruchu i Tańca „Kontakt”, ul. Szpitalna 40, w godz. 18.00-20.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close