Kraków: Alicja Miszczor i Katarzyna Maria Zawadzka – warsztaty ruchu i słowa

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor i Katarzyna Maria Zawadzka – warsztaty ruchu i słowa

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Miszczor i Katarzyna Maria Zawadzka zapraszają na warsztaty ruchu i słowa. To propozycja zarówno dla aktywnych pasjonatów sztuki aktorskiej oraz tanecznej, jak i dla tych którzy pragną postawić pierwszy krok na scenie. To również oferta dla osób, które potrzebują umiejętności aktorskich, oratorskich w życiu zawodowym oraz dla wszystkich, którzy pragną pogłębić samoświadomość fizyczną oraz emocjonalną, chcą wzrastać i studiować samego siebie, w celu pełniejszego wykorzystania swoich naturalnych zdolności, umiejętności, talentów. Koszt: 300zł (za 15 godzin warsztatu), po 31 lipca 2015 roku – 350zł.

Zgłoszenia: tel. 505110982, :paccan@poczta.onet.pl

Część pierwsza dedykowana jest zagadnieniu teatru ruchu w połączeniu z improwizacją w tańcu i ruchem scenicznym. Elementy tych trzech ściśle przeplatających się dziedzin połączone są tu w jedną spójną całość. Celem takiej pracy jest min. otwarcie i wzmocnienie relacji zwrotnej między psychiką, a ciałem. Oprócz uzyskania narzędzi do pracy z ruchem jako nośnikiem: emocji, myśli, idei, historii i sposobów na ich wyrażenie,jest również narzędziem osobistego rozwoju: sposobem na samopoznanie, wzmocnienie kontaktu z samym sobą oraz przełamania barier w kontakcie z drugą osobą.

METODY PRACY PODCZAS WARSZTATU:
1.Ćwiczenia z szeroko pojętej świadomości ciała.
2.Improwizacja w tańcu: w tym jakości w ruchu m.in. napięcie-rozluźnienie, ciężar-lekkość, impuls, a także komponent: czasu, przestrzeni i dynamiki w ruchu.
4. Ruch autentyczny (swobodny ruch intuicyjny/uwalnianie ruchu wypływającego z aktualnego stanu psychofizycznego)
3.Praca z obrazem mentalnym (wykorzystanie wyobraźni w ruchu)
5. Ruch charakterystyczny (budowanie ruchu charakterystycznego poprzez pracę z ciałem)
4.Symbolika ciała (w tym kształt, gest i ruch jako komunikacja)
5. Relacja emocje-ruch (praca ze stanami emocjonalnymi w kontekście ruchu)
6.Ruch a oddech i głos (łączenie kanału głosowego z kanałem ruchu)
6.Działanie z środkiem plastycznym (przedmiotem)
7. Zagadnienie obecności poprzez uruchamianie zmysłów (słuch, wzrok, dotyk) i relację ciała przestrzenią
8.Metoda Skinner Releasing (masaż ruchem/dotyk jako forma komunikacji)
8.Praca solo, w duetach i w grupie
9.Techniki relaksacji
*Metodyka pracy w tej części warsztatu to połączenie wyżej wymienionych metod pracy z ciałem z autorskimi metodami pracy instruktorki.

Prowadząca o drugiej części warsztatu:

W tej części zaczniemy od zagadnień związanych z pracą nad tekstem i ze słowem mówionym na scenie, czyli monologiem i dialogiem. Zajmiemy się emisją głosu, dykcją, ekspresją głosową, intencją, przekazem i interpretacją. Następnie przejdziemy do zadań aktorskich oraz improwizacji scenicznej z silnym zwróceniem uwagi na emocje w działaniach aktorskich, aby w ostatnim etapie skupić się na budowaniu charakteru scenicznego, bazując na samo świadomości uczestników (pamięć emocjonalna, doświadczenie, wrażliwość, wyobraźnia).

Alicja Miszczor (część pierwsza)
Jest aktorką ruchu, improwizatorką, aktywną instruktorką techniki tańca współczesnego, a także improwizacji w tańcu i ruchu scenicznego w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Jest dyplomowaną instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ r. Detlef Kappert) [kurs choreoterapii]. Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku Tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej w Eksperymentalnym Studiu Tańca. Uczestniczyła w wielu realizacjach scenicznych, plenerowych oraz wideo tańca we współpracy m.in. z : Iwoną Olszowską, Jackiem Owczarkiem (Pracownia Fizyczna), Yukari Utoh, Marco Voltą, Bartkiem Kulasem. Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie (Obszar tańca). Zanim zajęła się tańcem zaangażowana była w sztuki plastyczne, stąd w jej sposobie pracy charakterystyczne jest posługiwanie się obrazami. Prowadzi w Krakowie regularnie kursy rozwojowe poprzez pracę z ciałem.

Linki:
www.alataniec.pl
video:
https://vimeo.com/75701821
https://vimeo.com/75690716
https://www.facebook.com/przestrzenKONTAKT/videos/767580250019394/?pnref=story

Katarzyna Maria Zawadzka (część druga)
Jest aktorką i trenerką. Obecnie współpracuje z Teatrem KTO w Krakowie. Oprócz działalności aktorskiej, od kilku lat z dużym sukcesem prowadzi warsztaty aktorskie. Ukończyła studium aktorskie Lart Studio oraz studia pedagogiczne na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Brała udział w wielu warsztatach podnosząc swoje kwalifikacje jako trenerka.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: Teatr KTO, ul. Gzymsików 8 (śr-pt: 18.00-21.00; sb-niedz: 11.00-14.00).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close