Kraków: Alicja Miszczor-Jobda „Weź to wyraź” – trzymiesięczny kurs improwizacji w tańcu

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor-Jobda „Weź to wyraź” – trzymiesięczny kurs improwizacji w tańcu

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Improwizatorka i instruktorka tańca współczesnego Alicja Miszczor-Jobda zaprasza na trzymiesięczny kurs improwizacji w tańcu Weź to wyraź. Alicja Miszczor-Jobda: Kurs zacznie się 6 lutego 2014 roku i będzie trwał do 24 kwietnia 2014 roku włącznie. Zajęcia będą odbywać się w każdy czwartek od godz. 18:30 do 20:00. Miejsce: Kraków, ul. Szpitalna 40. Koszt rozłożony jest na 3 raty, więc płaci się 100zł. miesięcznie (100zł za cztery zajęcia). Zapisy: alataniec@gmail.com. Cykl spotkań jest zamkniętą całością , która ewoluuje.Jest stała grupa od początku i nie można dołączyć w trakcie.

Alicja Miszczor-Jobda o warsztatach: „Na kursie będziemy poszukiwać poszukiwać własnego sposobu na kreatywne wyrażanie siebie w ruchu. Nauczymy się jak inspirować ruch tym co wewnątrz i tym co nas otacza.

Będziemy:
1.Zgłębiać szeroko pojętą świadomość ciała
2. Nauczymy się przenosić obraz na ruch (wizualizacja)
3. Zbadamy podstawowe jakości ruchowe i będziemy wykorzystywać je w ruchu
(ciężar, lekkość , napięcie, rozluźnienie, impuls, a także przestrzeń, czas i dynamika)
4. Nauczymy się oddychać prawidłowo podczas poruszania się , a także wzmacniać ruch głosem.
5. Przyjrzymy się roli zmysłów w tańcu.
6. Odkryjemy improwizację i symbolikę ciała wg metody Dr. Detlefa Kapperta
7. Doświadczymy relaksacji
8. Nauczymy się podstawowych technik masażu i automasażu potrzebne każdej osobie mającej do czynienia z ruchem.
9. Doświadczymy metody Skinner Releasing.
10. Wykorzystamy stany emocjonalne do budowania ruchu.
9. Będziemy: chodzić skakać, fruwać, lądować, odkrywać.

 

Alicja Miszczor-Jobda – tancerka, improwizatorka, aktywna instruktorka tańca współczesnego i improwizacji w tańcu, stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu, dyplomowana Instruktorka Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ r. Detlef Kappert). Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku jest tancerką Eksperymentalnego Studia Tańca i uczestniczką wielu projektów i realizacji scenicznych w choreografiach m.in. Iwony Olszowkiej (EST), Yukari Utoh, Marco Volty, A. Wytych-Wierzgacz oraz realizacji video tańca (B. Kulas) Obecnie poszukuje własnych środków i języków wyrazu współpracując i dialogując z takimi dziedzinami, jak taniec, głos, muzyka, sztuki plastyczne, video tańca.
www.alataniec.pl

 

Desmia trailer

 

Body-lab trailer

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Kraków: ul. Szpitalna 40

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close