Kraków: Alicja Miszczor „Magia tańca” – warsztaty tańca współczesnego

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor „Magia tańca” – warsztaty tańca współczesnego

Wersja do druku

Udostępnij

Szkoła Tańca „Sempre” zaprasza na warsztaty tańca współczesnego Magia tańca, które poprowadzi Alicja Miszczor.Każdego dnia warsztat podzielony będzie na dwie części: improwizację w tańcu oraz technikę tańca współczesnego.

Od prowadzącej:

Część 1
Uwalnianie indywidualnego potencjału twórczego.
Zdobywanie narzędzi do tworzenia własnego ,języka ruchu
Z mojego doświadczenia improwizacja w tańcu pomaga poczuć istotę tańca. Odnosi się do źródła jego powstania. W tej części będziemy operować podstawowymi jakościami w ruchu
takimi jak: ciężar­/lekkość ; napięcie­/rozluźnienie; impuls, przepływ, kształt, a także: czas, przestrzeń, tempo i dynamika. Będą one bazą dla budowania ruchu. Potem pojawią się obrazy mentalne i poetyckie oraz metoda Skinner Releasing Technique.

Część 2
Choreografia. Podczas nauki istotne są zarówno zasady budowania ruchu, czyli technika tańca i ekonomia ruchu (poszukiwanie łatwości poruszania się), jak i wyrazistość tańca i jego charakter, transfer emocji tancerza na ruch i interpretacja materiału ruchowego. Nazywam to wiarygodnością tańca, która pojawia się wtedy, kiedy razem z ruchem pojawia się intencja…
nastrój …historia

 
Koszt: 100zł

Liczba miejsc ograniczona.
O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia do 19 sierpnia 2015.

*Możliwość zniżki dla posiadaczy kart : Multisport lub Ok system(szczegóły pod tel. kontaktowym)

Kontakt /informacje:
ul. Berka Joselewicza 26
tel. 012 292 2002
kom. 509 656 214
email: sempretaniec@sempretaniec.pl

*Uwaga.Aby się zapisać należy przelać zaliczkę w wysokości 50zł na konto szkoły, które osoby zgłaszające się otrzymają drogą mailową

Prowadząca:

Alicja Miszczor – aktorka ruchu, aktywna instruktorka techniki tańca współczesnego, a także improwizacji w tańcu i ruchu scenicznego w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Dyplomowana Instruktorka „Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała” (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen, Detlef Kappert) [kurs choreoterapii]. Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku tancerka Eksperymentalnego Studia Tańca  Iwony Olszowskiej. Uczestniczka wielu realizacji scenicznych, plenerowych oraz wideo tańca we współpracy m.in. z  Iwoną Olszowską, Jackiem Owczarkiem (Pracownia Fizyczna), Yukari Utoh, Marco Voltą, Bartkiem Kulasem, Tomaszem Foltynem. Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie. W ramach Obszaru tańca tańczyła w spektaklach: Przezroczystość, Wodostany, Para con tango Club, czyli Pan Tan Rey, Duo oraz w autorskich spektaklach solowych: Zdjęcie i Kobieta z sercem. Zanim zajęła się tańcem zaangażowana była w sztuki plastyczne, stąd w jej kodzie twórczym charakterystyczne jest posługiwanie się obrazami.

Linki:

www.alataniec.pl

https://vimeo.com/75701821
https://vimeo.com/75690716

https://www.facebook.com/przestrzenKONTAKT/videos/767580250019394/?pnref=story

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kraków: Szkoła Tańca „Sempre”, ul. Berka Joselewicza 26, w godz. 18.00-20.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close