Kraków: Alicja Miszczor „Magia tańca” – warsztaty tańca współczesnego

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor „Magia tańca” – warsztaty tańca współczesnego

Fot. Adrian Larisz

Wersja do druku

Udostępnij

Szkoła Tańca SEMPRE zaprasza na warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzi Alicja Miszczor. Warsztat obejmuje: technikę tańca współczesnego, elementy improwizacji w tańcu, kompozycję ruchu.

Cena: 150zł. Możliwość zniżki dla posiadaczy kart: Multisport lub Ok system (szczegóły pod tel. kontaktowym). Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu na warsztat decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia do 8 lipca 2015 roku. Istnieje możliwość wzięcia udziału tylko w pierwszym dniu warsztatu. Cena za udział w warsztacie 10 lipca wynosi 70zł (bez możliwości zniżki).

Kontakt plus informacje: ul. Berka Joselewicza 26, Kraków 31-031, tel. 012 292 2002, kom. 509 656 214,

e-mail: sempretaniec@sempretaniec.pl

Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób , które zaczynają swoją przygodę z tańcem, jak i dla tych którzy tańczyli już wcześniej i chcą uporządkować swoją wiedzę z techniki tańca współczesnego oraz otrzymać nowe inspiracje taneczne. Uczestnicy otrzymają CERTYFIKATY ukończenia warsztatu.

Prowadząca o warsztacie:
Każde zajęcia składają się z rozgrzewki (i /lub) krótkiego układu na podłodze. Potem uczymy się choreografii . Podczas nauki istotne są zarówno zasady budowania ruchu, czyli technika tańca i ekonomia ruchu (poszukiwanie łatwości poruszania się) , jak i wyrazistość tańca i jego charakter, transfer emocji tancerza na ruch i interpretacja materiału ruchowego. Nazywam to wiarygodnością tańca, która pojawia się wtedy, kiedy razem z ruchem pojawia się intencja, nastrój, historia. Charakterystyczne dla mojego stylu tanecznego jest przeplatanie w układach choreograficznych na przemian dwóch jakości: napięcia i rozluźnienia. Podejmiemy takie zagadnienia, jak:
– operowanie podstawowymi jakościami w ruchu (ciężar-lekkość; napięcie-rozluźnienie; impuls, przepływ, kształt, a także: czas, przestrzeń, tempo i dynamika);
– nauka charakterystycznych dla tej techniki elementów tańca (figury w tej technice tańca współczesnego nawiązują zarówno do baletu, jak i do tańca fizycznego z użyciem gestu i symboliki ciała), nauka układów choreograficznych;
– wzmacnianie pamięci ruchowej, koordynacji i orientacji w przestrzeni;

– ruch w pionie, poza pionem, na podłodze;

– rola centrum ruchu;
– praca z kręgosłupem (w tym odnalezienie osi i spirali);
– artykulacja kończyn;
– wykorzystanie zmysłów w tańcu (sztuka obecności w ruchu);
– użycie wyobraźni dla zrozumienia, czucia, tworzenia i odtwarzania ruchu (obrazy mentalne);
– elementy improwizacji i kompozycji ruchu (odkrywanie własnego pierwiastka twórczego i zdobywanie podstawowych narzędzi do tworzenia indywidualnego ruchu);
– zabawy ruchowe (uwalnianie napięć poprzez ruch);
– stany emocjonalne, nastrój, obecność – jako wypełnienie dla ruchu.

Alicja Miszczor – aktorka ruchu, improwizatorka, aktywna instruktorka techniki tańca współczesnego i improwizacji w tańcu w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Jest stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu i dyplomowaną instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen, Detlef Kappert) [kurs choreoterapii]. Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku jest tancerką Eksperymentalnego Studia Tańca u Iwony Olszowskiej w Eksperymentalnym Studiu Tańca. Uczestniczyła w wielu realizacjach scenicznych i plenerowych oraz wideo tańca we współpracy m.in. z: Iwoną Olszowską, Jackiem Owczarkiem (Pracownia Fizyczna), Yukari Utoh, Marco Voltą, Bartkiem Kulasem. Od 2014 roku współpracuje z Teatrem Barakah w Krakowie (Obszar tańca). Zanim zajęła się tańcem zaangażowana była w sztuki plastyczne, stąd w jej sposobie pracy charakterystyczne jest posługiwanie się obrazami. Prowadzi w Krakowie regularnie kursy rozwojowe poprzez pracę z ciałem.

www.alataniec.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Kraków: Szkoła Tańca SEMPRE, ul. Berka Joselewicza 26.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close