Kraków: Alicja Miszczor „Ocean ciała” – warsztaty tańca współczesnego plus

Zdjęcie: Kraków: Alicja Miszczor „Ocean ciała” – warsztaty tańca współczesnego plus

Fot. Thomas Plischke

Wersja do druku

Udostępnij

Szkoła Tańca „Sempre” zaprasza na warsztaty tańca współczesnego plus Ocean ciała, które poprowadzi Alicja Miszczor. Warsztat będzie nauką techniki tańca współczesnego połączoną z elementami improwizacji tańca oraz kompozycji ruchu. Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób, które szukają inpiracji w dziedzinie ruchu/tańca, jak i dla osób początkujących.

Koszt: do 5 lipca 2016 roku – 180 zł, po 5 lipca – 230 zł.

Zgłoszenia: Sempre Taniec & Fitness, sempretaniec@sempretaniec.pl, kom. 509 656 214, tel. (12) 292 2002.

Obowiązuje zadatek w wysokości 100 zł. Należy też przesłać potwierdzenie dokonania wpłaty na adres mailowy.

Nr konta:

84 1140 2004 0000 3902 7479 2426.

Prowadząca o warsztacie:
Technika tańca obejmuje takie zagadnienia, jak: świadomość ciała, nauka figur i kroków tanecznych (m.in.swingi, skoki, obroty, kontrakcje, zawieszenia, spirale, praca z centrum oraz artykulacja kończyn); ekonomia i płynność ruchu; jakości ruchowe: napięcie, rozluźnienie, ciężar, impuls. Część związana z improwizacją tańca i kompozycją ruchu obejmuje: odniesienie do anatomii i fizjologi tancerza, pracę z wyobraźnią i emocjami. Skupimy się nad formą ruchu ( świadomość ruchu, kształt) oraz jego wypełnieniem (intencją tańczącego). Zapoznacie się najnowocześniejszymi metodami pracy z ciałem: improwizacją i symboliką ciała metodą Detlefa Kapperta, Ruchem Autentycznym, Metodą Skinner Releasing.

Alicja Miszczor – ur. w 1982 roku aktorka ruchu, aktywna instruktorka techniki tańca współczesnego. Prowadzi kursy improwizacji w tańcu i teatru ruchu w Krakowie oraz w Katowicach (łączy tam trening rozwoju osobistego z nauką autentycznego, kreatywnego ruchu i improwizacji tańca). Pracuje również z seniorami. Była stypendystkaąAlternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (2013). Jest dyplomowaną instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała (Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu w Essen) ukończyła kurs choreoterapii metodą Detlefa Kapperta). Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku: taniec współczesny (2008). Od 2008 do 2015 roku była tancerką w EST Iwony Olszowskiej. Między 2013 a 2015 rokiem współpracowała z teatrem Barakah w Krakowie (projekt OBSZAR TAŃCA). Tam brała udział w wielu spektaklach. Tworzyła tam też autorskie spektakle solowe. Jest współtwórczynią i tancerką w projektach wideo tańca we współpracy m.in. z Renatą Przemyk, Bartkiem Kulasem, Kamilą Piazzą. Zanim zaczęła tańczyć zajmowała się sztukami plastycznymi. Taniec to dla niej m.in. forma komunikacji ze sobą i światem, sposób na życie, miejsce spotkania sfery duchowej, emocjonalnej i fizycznej oraz swoisty plac zabaw.

Więcej

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Kraków: Szkoła Tańca „Sempre”, ul. Berka Joselewicza 26, godz. 17.00-20.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close